احمدی نژاد چگونه احمدی نژاد شد؟

خروج نیروهای نظامی خارجی از افغانستان در زمانی رخ میدهد که طالبان از اواسط مه 2021 همزمان با آغاز خروج رسمی نظامیان آمریکایی و ناتو، حملات تهاجمی خود را در چند جبهه مهم آغاز کرده و اکنون مدعی است که بیش از 80 وُلسوالی (شهرستان) از مجموع 421 ولسوالی افغانستان را در اختیار دارد.

واسیلی نبنزیا همچنین پیش از سخنرانی نماینده دائم اوکراین در سازمان ملل به دلیل دیدار با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل که پیش از این برنامه ریزی شده بود، نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره اوکراین را ترک کرد. خبرگزاری «تاس» در این رابطه گزارش داد، “واسیلی نبنزیا”، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد از همتایانش خواست اجازه ندهند از تریبون شورای امنیت “برای اجرای دستورالعمل های تبلیغاتی غرب” استفاده شود، بلکه باید تأیید کننده مجدد تعهد طرفین به قطعنامه شماره 2202 شورای امنیت، بعنوان مبنای حقوقی بین المللی برای حل و فصل مشکلات داخلی اوکراین باشد.

واسیلی نبنزیا تاکید کرد: « کشورهای غربی هیچ مدرکی برای حمایت از ادعای خود مبنی بر اینکه روسیه ظاهراً برای حمله به اوکراین آماده شده ارائه نمی دهد. در حالیکه حتی خود ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از کشورهای غربی خواسته تا از ترویج بیمارگونه و بیاساس پیرامون حضور نیروهای روسی در نزدیکی مرزهای این کشور خودداری کنند، زیرا این همه هیاهو به اقتصاد اوکراین آسیب میزند.

وزیران معرفی شده توسط بایدن نشان میدهد که وی تا کنون سمت های عالی کاخ سفید مانند رئیس ستاد، مشاور امنیت ملی و مدیر شورای سیاست داخلی کاخ سفید و همچنین پست های کلیدی کابینه مانند وزیر امور خارجه و مدیر اطلاعات ملی از میان افرادی انتخاب شده اند که تجربه فعالیت در دولت اوباما را داشته اند. فارغ از اینکه سکانداران سیاست خارجی ایران از چه اندیشههایی پیروی میکنند، هیچ توافق بین المللی نباید باعث به مخاطره افتادن امنیت ملی کشور شود.

کشورهایی که الگوی جدیدی در سیاست بینالملل ارائه میدهند، درصدد هستند تا موازنهی قدرت را دگرگون نمایند و در این شرایط، منافع ملی آنان با سایر واحدهای سیاسی در شرایط تزاحم یا تقارن قرار میگیرد. به گزارش سایت «افغانستان رو»، «وی شوتکین» معاون کمیته دفاعی دومای روسیه تلاشهای آمریکا برای مبارزه با تروریسم در افغانستان را ناکام دانست و خواستار خروج نظامیان آمریکایی از این کشور شد.

وی اظهار داشت: آمریکا باید اعراف کند که در ایجاد یک دولت وفادار به خودش در افغانستان ناکام بوده است، مبارزه این کشور علیه تروریسم نیز در این کشور قابل درک نیست. پس از ترک نبنزیا، نمایندگان کشورهای بلاروس، لهستان و لیتوانی نیز صحبت کردند. ما کشورهای اروپایی همیشه حامی برجام بوده ایم. نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل یادآور شد، در واقع امروز به دلیل گمانه زنیها و اتهامات بی اساس که بارها ما آنها را رد کردیم، به ما پیشنهاد تشکیل نشست شورای امنیت شده است.

نبنزیا گفت: «هیئت ایالات متحده در توضیح پیشنهاد خود برای نشست امروز اعلام کرد که استقرار نیروهای روسیه در خاک روسیه را تهدیدی برای صلح بینالمللی میداند. ترامپ در سخنرانی در اعلام استراتژیاش از پاکستان به عنوان کشور حامی تروریسم یاد کرد که واکنش سخت مقامات این کشور را در پی داشت.

پیلزبری میگوید اگرچه واضح به نظر میرسید که بسیاری از ادعاها نادرست بودند، اما ترامپ تمایل داشت آن ادعاها را باور کند تا حدی که بدین خاطر برنامههای فاکس نیوز را تماشا میکرد و به طور خاص به برنامه «دابز» علاقه داشت.

خودش به حوزههایی کاملا بیربط؛ اما جذاب بهلحاظ تبلیغاتی وارد شد؛ حوزههایی که تا آن زمان هیچوقت در حیطه وظایف شهرداری تعریف نشده بود و شهردارِ بعد از او هم به آن ورود نکرد.

مربوط به نیمه دوم است، در نیمه دوم سهم بازار بالا رفت و در نیمه اول چنین نبود بنابراین ما باید همه چیز را در نظر بگیریم یعنی برای وزیر اقتصاد سرمایه گذاری مهم است، برای وزیر اقتصاد پایداری بدهی مهم است، بازار سرمایه برای وزیر اقتصاد مهم است، هزینه مالی تولید برای وزیر اقتصاد مهم است، زمانی که در شرایط رکودی نرخ بهره برداری از ظرفیت پایین است و می خواهم آن را بالا ببرم یکی از راه هایش این است که جریان نقدی cash flow بنگاه اقتصادی تامین شود و لازمه آن این است که هزینه تامین سرمایه در گردش بالا نرود پس بله من کاملا نسبت به نرخ بهره حساس هستم و معتقد هستم کاری که وزارت اقتصاد باید بکند و در دوره ما سعی شد بشود و انشاالله در دوره های بعد باید بشود تحلیل سیستمی راجب به سناریوهای مختلف نرخ چیزهایی است که در اختیار دولت است.

این نشست به ابتکار آمریکا برگزار شد که روسیه به همره چین، با تشکیل چنین نشستی مخالفت کرده بود. چگونگی انتخاب بهترین سفارت برای مصاحبه ویزای آمریکا نیز یکی از سوالات مهم و پر تکرار متقاضیان ویزای آمریکا است که در بخش بعدی این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

وی تاکید کرد که زمان پایان طولانیترین جنگی که آمریکا درگیر آن بوده فرا رسیده است. با این حال نظامیان آمریکایی به همراه نظامیان ناتو به سرعت مشغول تخلیه افغانستان هستند و در این راستا روز جمعه اعلام شد که نیروهای آمریکایی پایگاه هوایی بگرام که نقش مرکز فرماندهی آمریکا بود را به طور کامل تخلیه کرده اند.

ماده ۹ قانون تقسیمات کشوری مصوب ۱۲ تیر ۱۳۶۲ مجلس شورای اسلامی میگوید: «استان»، واحدی از تقسیمات کشوری است با محدوده جغرافیایی معین که از به هم پیوستن چند شهرستان همجوار با توجه به موقعیتهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و طبیعی تشکیل میشود. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.تهرن : مرکز پژوهشهای مجلس. نماینده دائم روسیه در سازمان ملل ادامه داد: «روسیه تحریکات طرف اوکراینی در رابطه با دو جمهوری خودخوانده دونتسک و لوهانسک را بعید نمی دانند.

به گزارش «السومریه نیوز»، «محمد الحلبوسی»، که با رای نمایندگان عراقی برای یک دوره دیگر ریاست پارلمان این کشور را برعهده گرفته از آغاز فرایند نامزدی برای پست ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

وی با اشاره مجدد نسبت به رویکرد و منش رهبری ایران عنوان کرد: معتقد هستم رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران میتوانند نقش بزرگی را در متحد کردن تمامی گروههای فلسطینی ایفا کنند. البته هیئت نمایندگی روسیه توسط دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اداره شده و در سالن حضور داشت.

در این رابطه، اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته، 31 ژانویه، به برگزاری نشستی به ابتکارعمل آمریکا درباره وضعیت اوکراین رای مثبت دادند. این در حالی است که رییسجمهور آمریکا اخیرا استراتژی جدید این کشور در افغانستان و جنوب آسیا را اعلام کرده اما زمانی را نیز برای خروج نظامیان این کشور از افغانستان تعیین نکرده است. از سویی نیز «سرگی لاورف» وزیر خارجه روسیه این استراتژی را «تاسف بار» خواند و آن را سیاستی بیهوده و بیتاثیر خواند.

مجلس نمایندگان و پارلمان پاکستان خواستار مسدود کردن مسیر هوایی و زمینی تدارکات نظامیان خارجی در افغانستان شدند و «خواجه آصف» وزیر خارجه پاکستان نیز سفر خود به واشنگتن را به تاخیر انداخت.

صادق محصولی هم که برای وزارت نفت در این مجلس معرفی شده بود چنان فضا را برای خود منفی دید که ترجیح داد انصراف دهد و به مجلس نیاید. چرا که این نظام الگوی قدرتمندی را از یک قطب قدرت جدید به دنیا عرضه میکند. وی اظهار کرد روسیه به این دلیل از این استراتژی اظهار تاسف کرده که این راهبرد واشنگتن بر اعمال زور و تحمیل متمرکز است.

واقعیت این است که هرگز هیچ تهدیدی از سوی مسکو علیه کییف صورت نگرفته و حتی اگر مداخله غرب در سال 2014 نبود، می توانست روابط حسن همجواری بین روسیه و اوکراین وجود داشته باشد. وی همچنین یادآور شد که تعدادی از مقامات بلندپایه در کییف علناً در خصوص عدم وجود تهدیدی برای اوکراین از سوی روسیه در هفته های اخیر صحبت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید