باید به همه جناحها احترام کنیم

ملکه الیزابت دوم و فیلیپ به مدت 73 سال زن و شوهر بودند، تا اینکه شاهزاده در آوریل 2021 در سن 99 سالگی درگذشت. چند سال بعد الیزابت به تئاتر روسیه علاقه مند شد و تصمیم گرفت بازیگر سینما شود. بانک جهانی همچنین پیشبینی کرده است اقتصاد ایران در سال جاری میلادی رشد ۲.۴ درصدی را تجربه کند. وی افزود: این حالت بود که قیمت ارز را هم متعادل کرده بود البته در روند مذاکره هم برخی منابع ارزی ما آزاد شد. این مرتبه حتی بانکها و کسب و کارهای بین المللی نیز این مساله را شفاف بیان کرده اند که نمیتوانند با ایران همکاری چندانی داشته باشند، زیرا چشم انداز بازگشت مجدد تحریمها علیه ایران وجود دارد و این مساله کاملا برای آنها نامناسب و خطرزا است. اما این بخش که بین 15 تا 20 میلیارد دلار در سال می شود را باید برای این اقلام پرداخت کنیم و دولت و بانک مرکزی در این زمینه متعهد است. در این راستا، باید این سوال را پرسید که دقیقا چه چیزی در جریان است؟ آنچه تحت عنوان وابستگی همه مسائل کشور به موضوع پذیرش FATF و برجام معرفی میشد، تنها یک دیوار ذهنی بوده که احتمالاً مقاصد سیاسی یک جریان خاص را پیگیری میکرده است.

دکتر روحانی با بیان اینکه برای دهکهای پایین یک بسته جدیدی طراحی و به موقع اعلام میکنیم، گفت: در طول یک سال گذشته یارانه همه افراد جامعه که جزو کمیته امداد و بهزیستی بودند را افزایش دادیم و امسال هم میزان آن را بیشتر میکنیم؛ تأمین بسته غذایی که میدادیم، امسال بیشتر دادیم و این روند را ادامه میدهیم. گیلبرت، خاطرات و تجربیات خود را در مواجهه با مشکلاتش در زندگی و مخصوصا روزهایی که سعی میکرد راههای خوبی برای بهتر نوشتن و ایجاد خلاقیتهای بیشتر پیدا کند؛ برای ما نقل میکند. وی در ادامه نوشت:کسانی که با زندگی نگارنده آشنایی دارند، میدانند که وی از فهم متوسط پایینتر نیست، ولی در عین حال وقتی از یکی از فرزندانم که تحصیل کرده رشته اقتصاد مالی است، درباره ماهیت پول سؤالاتی پرسیدم، ایشان یک مقاله صوتی از فاضلی متخصص به نام پویا ناظران را برای من فرستاد و گفت که این را گوش کن تا پاسخ بخشی از سؤالاتت را دریافت کنی. هر دو دولت با دستورکارهای داخلیِ متفاوتی در مقایسه با دو دولتی که در سال ۲۰۱۵ میلادی توافق برجام را مذاکره کرده و امضا کردند نیز رو به رو هستند. این مساله مخصوصا وقتی با چشم انداز احتمالی تغییر دولت در آمریکا در سه سال آینده همراه شود، رنگ و بوی جدی تری را برای دولت ایران به خود میگیرد (امکان دارد دولتی جدید ظرف سه سال آینده در آمریکا سر کار آید و ایران بار دیگر شاهد اوج گیری تحریمها علیه خود باشد).

در «ترین»های دومین نمایشگاه مجازی کتاب، انتشارات شهید کاظمی با عناوینی نظیر پرفروشهای مدافعان حرم، پرفروشهای اطلاعاتی ـ امنیتی، پرفروشهای بیانات رهبری، پرفروشهای دفاع مقدس و پرفروشهای داستان و رمان را به خود اختصاص داد. این سناتور دموکرات و عضو شناخته شده کمیته روابط خارجی سنای امریکا نوشت: «خروج ترامپ از برجام، تصمیمیکه وزیر امور خارجه و دفاع خود وی با آن مخالفت کردند، به عنوان یکی از احمقانهترین و خطرناکترین تصمیمات سیاست خارجی ۵۰ سال اخیر تلقی خواهد شد». “رابین گریفین” کارآگاهی که برای دیدن مادر پیر و در حال مرگ آن نوجوان، به زادگاه خود در نیوزلند باز می گردد، و از سوی پلیس شهر از او درخواست می شود به دلیل داشتن تخصص در این مورد به آنها کمک کند. اضافه بر این، ایران اعتماد کمی به این مساله دارد که بازگشت به توافق برجام موجب میشود تا کسب و کارهای بین المللی، به ایران و همکاری با آن بازگردند. این تحولات بار دیگر گمانهزنیها درباره کنارهگیری او از قدرت و واگذاری تاج و تخت به ولیعهد را تقویت کرده است. امری که در نوع خود میتواند تا حد زیادی روند معادلات را به نفع ایران تغییر دهد. علی باقری، مذاکرهکننده ارشد ایرانی نیز با بیان اینکه گفتگوها در مسیر «خوب و طبیعی» قرار دارد، روند مذاکرات را «مثبت و رو به جلو» توصیف کرد.

از این رو، باید توافق برجام را در چهارچوب و از منظری جدید دید و ارزیابی کرد. در بریتانیا هم پاسپورت و هم گواهینامه ی رانندگی با مهر و اجازه ی ملکه صادر می شوند از این رو وی به این دو مورد نیازی ندارد. اگر چه این مبلغ بسیار زیاد به نظر می رسد اما در دو سال اخیر ملکه در میان فهرست ۳۰۰ نفره ی ثروتمندترین بریتانیایی ها در روزنامه ی ساندی تایمز جایی نداشته است. دکتر روحانی خطاب به مردم گفت: به مردم عزیز ایران میگویم که ما با کمک آنان از مشکلات عبور میکنیم این مشکلات اگر متحد شویم و در کنار هم باشیم، بلندمدت نخواهد بود. نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر بتوانیم موانع نظام بانکی را برطرف کنیم نظام بانکی می تواند پشتیبان جدی در طرح های آینده باشد. حتی اگر ایران و آمریکا به میز مذاکرات بازگردند، سوالی که مطرح میشود این است: آیا آنها میتوانند به پیشرفتی دست یابند؟ فتنه گران نظام ولایی و سقوط این نظام را هدف قرار داده بودند. در سال 1998 یک گذارش دفاعی از سوی مجلس انگلستان نشان میداد که ناو هواپیما به این کشور کمک بسیاری میکند تا بتواند در عملیات های برون مرزی بدون داشتن پایگاه های هوایی دست به عملیات بزند ولی همین گذارش نشان میداد ناوهای هواپیما برکنون و هواپیماهای حامل انها در انگلستان توان واقعا کمی در این زمینه دارند که این کشور بتواند یک عملیات هوایی موفق را تنها با اتکا بر ناو های هواپیما بر خود به دست بیاورد .

دیدگاهتان را بنویسید