بهترین زبان های برنامه نویسی در 2022: 10 زبان برتر برای یادگیری

کودکان در حین آموزش کدنویسی یا برنامه نویسی اسکرچ (scratch)، بعد از طرح یک مسئله به جستجوی راه حل آن می پردازند و سپس راه حل مسئله مورد نظر را از طریق الگوریتم نویسی به زبان ماشین (کامپیوترها، ربات ها و … ) نزدیک می کنند و سپس برنامه مورد نظر را می نویسند. توی آموزش کدنویسی html و css آکادمی سرزمین سایت ، یادمیگیریم که چطوی با html و css سایت خودمون رو راه اندازی کنیم و با انجام یک مینی پروژه جذاب ، مفاهیم رو توی ذهنمون جا می کنیم. شما می دانید و می بینید چه چیزی را خریداری می نمایید : وقتی شما از شرکت طراح سایتی می خواهید تا وب سایت اختصاصی برای شما طراحی کنند ، نمی دانید نهایتا برآیند تلاشهای انجام شده بعد از چندین ماه در آن شرکت چه خواهد شد و آیا محصول نهایی ، همان چیزی است که شما در ذهن می پروراندید .

این که چقدر بابت این کار درآمد به دست بیارید، بستگی به خلاقیت شما و قوه تخیل شما در طراحی وب سایتی که تولید می کنید داره! این زبان برنامه نویسی که دارای محیط گرافیکی سه بعدی می باشد ، جهت آموزش مفاهیم پایه زبان های برنامه نویسی شیء گرا مانند جاوا ، به کوکان و نوجوانان کاربرد دارد. اغلب کمک هزینه های دانشجویی و وام های تحصیلی برای افرادی که در این زمینه تحصیل می کنند وجود دارد. یعنی برای استفاده از آن نیازی به دریافت مجوز و یا صرف هزینه نیست. فرض کنید فردی هستید که علاقمند به موسیقی و نواختن ساز پیانو هستید اما نمیخواهید برای یادگیری این مهارت هزینه کرده و از یک معلم باسابقه کمک بگیرید و پس از صرف چیزی حدود پنج سال برای پیشرفت در این حوزه، با یک معلم حرفهای مشورت میکنید و اینجا است متوجه خواهید شد که در طی یک ماه کار با وی به اندازۀ پنج سال یا حتی بیشتر نکته، ترفند و ریزهٔکاری آموختهاید.

دانشگاهها نیز با کمترین هزینه ممکن میتوانند وبسایتهای خود را روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی کنند. راه حل این مشکل تبدیل اسکریپت به برنامه است. برای خرید هاست باید به شرکتهایی که هاست برای راه اندازی سایت ارائه میکنند مراجعه کنید بعد از تهیه هاست باید یک اسم برای سایت خود انتخاب کنید که افراد با وارد کردن آدرس این اسم وارد سایت شما شوند این آدرس که منحصر به فرد خود شماست دامنه نام دارد که دامنه خود را نیز می توانید از شرکتی که میزبانی وب یا هاست را تهیه کرده اید تهیه کنید.

پرستاشاپ یکی دیگر از CMSهای مخصوص راهاندازی فروشگاه اینترنتی است که بعد از ووکامرس بیشترین استفاده را در بین کاربران ایرانی دارد. در صورت نیاز به رفع اشکال و یا توضیح بیشتر و توضیح و توصیف در مورد مباحث دیگر از متلب و… نیاز به توضیح نیست که بدون شک منتور از عدم توانایی دانشجویان خود برای انجام چنین تمرینی آگاه است و این تمرین را صرفاً برای افزایش انگیزهٔ آنها از یکسو و همچنین از بین بردن اعتماد به نفس کاذب ایشان از سوی دیگر تعریف میکند.

در واقع، هدف اصلی از این دست تمارین ایجاد سرگرمی برای دانشجویان نیست بلکه حل آن نیاز به استفاده از یکسری تکنیک خاص دارد که دانشجویان ضمن انجام تمرین، مفهوم آن تکنیک را تا حد ممکن درک خواهند کرد. C به ارث می برند) ، بلکه چگونگی عملکرد یک کامپیوتر نیز یاری می رسانند. به عنوان مثال ، اگر با Scheme شروع به کار کردید ، ممکن است سعی کنید در مرحله بعد C یا جاوا را یاد بگیرید.

در این مرحله بایستی منتور (معلم) یک تمرین سخت و به قولی غیرمعقول برای دانشجویان تعیین کند! مرحله آخر در زبان برنامه نویسی اجرای کد خوانده می شود. زبان کامپیوتر برای انسان قابل درک نیست. کامپیوترها بر اساس زبان ماشین کار می کنند که برای انسان چندان قابل فهم نیست. از هدف های اصلی زبان HTML، جدا از پشتیبانی کردن کد ها، بهینه سازی وب سایت ها برای موتور جست و جوی گوگل، آسان تر شدن طراحی وب سایت برای طراح ها و همچنین طراحی نرم افزار کاربردی تحت وب و خدمات برنامه نویسی تحت وب است. ، PHP ، HTML ، CSS JavaScript ، Python ، Perl ، Haskell و Pascal پشتیبانی میکند.

سیستم های مدیریت محتوا رایگان همانند وردپرس،جوملا،دات نت نیوک،دروپال و .. به دلیل عدم پشتیبانی صحیح و سازگار نبودن برخی از آنها با زبان فارسی مشکلات فراوان امنیتی را برای کاربران به وجود می آورد و به دلیل عدم آشنایی عمده کاربران به راحتی هک می شوند. این اپلیکیشن پکیجی رایگان شامل MySQL، PHP و Lighttpd است که از قبل کانفیگر (configure) نیز شدهاند.

دیدگاهتان را بنویسید