تحریم شکستنی است؛ نه برداشتنی – شانا

دادگاه ریشه در تحلیل خود داشت مقاله 1 از 2014 قوانین داوری LCIA (“قوانین LCIA”) و دریافت که استفاده مکرر از کلماتی مانند “اختلاف نظر”, “داوری”, “توافقنامه داوری”در اشکال منفرد خود نشان داد که قوانین LCIA پیش بینی نمی کند داوری های متعدد تحت یک درخواست داوری آغاز شوند. برای چنین موسساتی, و در واقع هر موسسه ای که درخواست ترکیبی داوری به صراحت مجاز نباشد, بنابراین احتیاط است که درخواستهای جداگانه برای داوری تحت هر توافقنامه داوری تنظیم شود و سپس به دنبال ادغام باشد.

  • طرفین توافق نامه
  • اسرار تجاری
  • جزئیات دقیق خدمات مورد انتظار مشتری
  • اجرای برنامههای ترویجی، فرهنگی و هنری
  • ماده سیزدهم: شرايط تعليق يا قطع حساب كاربری
  • اجرای طرح های پژوهشی سفارش محور
  • تحریم های مربوط به بیمه

نمونه این امر، سریال گاندو است که هم اکنون در حال پخش است و به طرحهای نفوذ و جاسوسی انگلیس در ایران میپردازد. برخی از قوانین داوری, مانند قوانین داوری اتاق داوری و میانجیگری لندن (LCAM) این را فراهم نکنید, با این حال, نیاز به تشکیل داوری جداگانه. در صورت داوری نهادی است, طرفین و مشاوران باید در نظر داشته باشند که تنظیم پرونده های داوری متعدد در یک درخواست داوری ممکن است تحت برخی قوانین معتبر باشد, اما تحت دیگران معتبر نیست.

مسئولیت اصلی رنجی که امروز مردم افغانستان تحمل می کنند برعهده آمریکاست. مانند 2014 قوانین LCIA, آنها فقط به داوری اشاره می کنند “توافق” در مفرد, بنابراین درخواستهای مرکب برای داوری را مجاز نمی دانند. به گزارش «تجارت»، به طور کلی تامین منابع مالی خارجی و بهکارگیری روشهای متنوع آن یکی از ابزارها و پیشنیازها برای توفیق کشورها در دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی و محقق کردن اهداف کلان توسعهای آنها است.

مالی سرانجام کتوشلوارهایش را به خانه پست کرد! تامین مالی زنجیرهای تولید هم بر نظارت مصرف صحیح تسهیلات موثر است که درحال حاضر اجرایی شده است. هنگام انتخاب هر کدام از معیارهای عملکرد و اصول مهم در SLA، هر دو طرف باید به یاد داشته باشند که هدف اصلی، ایجاد انگیزه در رفتار مناسب از طرف ارائهدهنده خدمات و مشتری است. این بدبینی و نگرانی مردم متاثر از سابقهی منفی و عملکرد شرورانهای است که از فتنهگریهای انگلستان در حافظه تاریخی مردم نهادینه شده است.

سفیر روسیه در ایران، درخواست جمهوری اسلامی برای داده شدن تضمین و راستیآزمایی رفع تحریمها را منطقی دانست و گفت: یادتان هست که شرکتهای اروپایی و آسیایی بعد از توافق برجام به ایران آمدند اما به خاطر تهدید دولت آمریکا در دوره حاکمیت جمهوری خواهان از ایران فرار کردند. به گزارش برنا، پسکوف روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تهدید جدی خواندن، احتمال اخراج سفیر روسیه از آمریکا، از اظهارنظر بیشتر خودداری کرده و به خبرنگاران توصیه کرد برای گرفتن پاسخ به این سوال به وزارت خارجه روسیه مراجعه کنند. از این رو, هیچ قانون نهادی قابل اجرا نبود, چه رسد به 2014 قوانین LCIA.

بر این اساس, دادگاه نتیجه گرفت که “غیر قابل تصور”تا نتیجه بگیریم که 2014 قوانین LCIA اجازه ثبت دو توافق داوری مختلف را در یک درخواست واحد برای داوری می دهد. Bashir, M. & Xu, C. (2014). “Impact of Political Freedom, Economic Freedom and Political Stability on Economic Growth”. علی رغم مزایای حل اختلاف شامل چندین قرارداد از طریق یک دادرسی واحد, رویکرد دادگاه های ملی درمورد مسئله ادغام متناقض است, به ویژه هنگامی که یک طرف بر اساس دو توافق داوری به دنبال راه اندازی داوری واحد باشد, به جای تلاش برای تلفیق دو داوری موجود. بندهای حل اختلاف مندرج در قرارداد باید سازگار باشد.

با این حال, دادگاه کانادا راه حل دیگری یافت, با توجه به اینکه نهاد داوری که پرونده را اداره می کند (این مرکز داوری تجاری بین المللی بریتانیا کلمبیا) قدرت تقسیم اختلاف به جداگانه را داشت, دادرسی معتبر. علاوه بر این, حل و فصل اختلافات در یک دادرسی واحد ممکن است به دادگاه داوری یا داور منفرد اجازه دهد درک بهتری از حقایق اساسی داشته باشد, که ممکن است کیفیت جایزه نهایی اعطا شده را بهبود بخشد. حل همه مسائل مرتبط در یک کار معمولاً کارآمدتر و مقرون به صرفه تر خواهد بود, نیاز به پرداخت کمتر داور و هزینه های دیگر.

صرف نظر از اینکه در مراحل اولیه به توافق نامه های مختلف داوری اعتماد می شود درخواست داوری (درخواست ترکیبی برای داوری نامیده می شود), یا ادغام بعداً در مراحل داوری درخواست می شود, گروه بندی اختلافات مختلف مربوط به همان پروژه در یک پرونده داوری مزایایی دارد. برای علاقهمندان به دیدن فیلم و سریال در گونههای یاد شده، دیدن مجموعه گاندو ۲، مانند خوردن یک تخمه تلخ وسط لذت بردن از خوردن نیم کیلو تخمه درجه یک است. مقاله 9 قوانین داوری ICC به صراحت پیش بینی می کند که ادعاهای ناشی از یا در ارتباط با بیش از یک قرارداد ممکن است در یک داوری منفرد انجام شود ، صرف نظر از اینکه در یک یا چند قرارداد داوری صورت گرفته باشد.

در همین راستا, مقاله 14(1) از 2017 قوانین داوری اتاق بازرگانی استکهلم (SCC) صریحاً ثبت ادعاهایی را كه ناشی یا در ارتباط با بیش از یك قرارداد در یك داوری منفرد است ، مجاز می داند. 1 نماینده لوید 688, گفته شد که یک درخواست داوری برای شروع داوری تحت ده قرارداد جداگانه معتبر است, هر یک شامل یک قرارداد داوری متفاوت است. امام دست گورباچف را خوانده بود و میدانست که او ته دلش از کمونیسم بریده است و حس میکند کمونیسم جوابگو نیست و به همین دلیل میگوید ما باید روح سوسیالیزم را حفظ کنیم، ولی قالبها را عوض کنیم.

عمده­ترین دلیل شهرت این الگوها آن است که نوسانات کوتاه­مدت متغیرها را به مقادیر تعادلی بلندمدتشان ارتباط می­دهد. بدین ترتیب, نمی توان جایزه ای را به این دلیل کنار گذاشت. در این موارد کاربر میتواند تقاضای رفع این محدودیتها را مطرح نماید تصمیمگیری نهایی در این خصوص با سما خواهد بود. امریکا که ناکامیاش در پیگیری سناریوی فشار علیه ایران، راهکاری همچون بازگشت به برجام را پیش پایش قرار داده است، حالا همزمان با ورود گفتوگوهای وین به مراحل حساس و تعیینکننده، رفع تحریمها را به بازگشت ایران به تعهدات برجامیاش گره میزند. تله هایی وجود دارد که باید قبل از شروع داوری های چند قرارداد مورد بررسی قرار گیرد, با این حال.

دیدگاهتان را بنویسید