ترویج فساد در ارتش اسرائیل و فرار نظامیان زن از خدمت اجباری

قدرت های بزرگ در طول تاریخ معاصر ایران تمام تلاش خود را کرده اند که ایران را به ضعیف ترین حالت ممکن در بیاورند تا با سروکارداشتن با یک «دولت ضعیف» به آسانی به نفوذ، مهار و کنترل آن بپردازند.

اوباما افزود «قانون حفاظت از بیمار و مراقبت مقرونبهصرفه» موسوم به «اوباما کِر» که در دولت او به تصویب رسید، در طول دولت ترامپ با موانعی مواجه شد همچنان استوار است.

ساعت 24-مصاحبه اخیر احمدینژاد لازم بود تا دوباره او را به یاد ما بیاورد. محمود احمدی نژاد که ظاهرا این روزها هر کاری را برای دیده شدن انجام میدهد اینبار مصاحبه با رسانهای ضد انقلاب را انتخاب کرد و با رادیو فردا که از جمله رسانههای حامی تحریم و فشار حداکثری ترامپ علیه ایران است، گفتگو و دوباره خود را سوژه کاربران فضای مجازی کرد.

به گزارش جماران؛ یک روزنامه اسرائیلی از حمله هکری گسترده به این رژیم و افشای فایلهایی خبر داد که شامل مشخصات صدها نظامی این ارتش از جمله نام، ایمیل، آدرس منزل و شماره تلفن است.

روابط ایران بخصوص با روی کارآمدن نیکسون و طرح دکترین او گسترش یافت،نیکسون در سال 1969(1347) دکترین خود را ارائه داد این دکتر ین از کشورهای طرفدار امریکا می خواست تا امنیت مناطق خود را خودشان بوجود آورند،این سیاست در واقع به نوعی تشویق رژیم های وابسته به امریکا از قبیل کر ه جنوبی،ویتنام جنوبی،فیلیپین و ایران برای مسلح شدن بیشتر بشمار می رفت،بر اساس این دکترین و همچنین خواست خود شاه،ایران مسئولیت امنیت منطقه را قبول کرد و روابط بازرگانی و تجاری بخصوص در زمینه نظامی گسترش زیادی یافت بطوری که در سال های 1354-1349 ایران 9/6 میلیارد دلار اسلحه و تسلیحات نظامی از امریکا خرید و حدود شصت هزار مستشار امریکایی در ایران مشغول بکار شدند،علاوه بر آن در زمینه های دیگر نیز قراردادی به ارزش پانزده میلیارد دلار بدون صادرات نفتی به مدت پنج سال به امضاء رسید که از جمله موارد پیش بینی شده فروش هشت نیروگاه اتمی بود.

همین جمله کوتاه را شاید بتوان وصف حال این روزهای رییس جمهور سابق ایران دانست که برای نیل به این هدف، از رادیو فردا گرفته تا ایندیپندنت فارسی، از چنگ زدن به هیچ مستمسکی دریغ نمی کند! این بار هم اگرچه با یک رسانه معاند مصاحبه کرد و عملا هیچ حرف مهمی هم نزد، اما توانست همه توجهها را به خود جلب کند.

زواوی تاکید کرد: ما در فلسطین هیچ گزینه ای پیش رو نداریم مگر اینکه تمام گروه های فلسطینی متحد و یکپارچه شوند و با اتحاد و یکپارچگی تمام توطئه ها را شکست خواهیم داد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «حسام الدین آشنا»، مشاور رئیس جمهور، در حساب کاربری خود در توئیتر به مصاحبه احمدی نژاد با رادیو فردا واکنش نشان داد و نوشت: «رادیو فردا رسانه نیست. حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر به مصاحبه احمدی نژاد با رادیو فردا واکنش نشان داد و نوشت: «رادیو فردا رسانه نیست.

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه خراسان، احمدی نژاد در بخشی از این مصاحبه درباره علت نامه نوشتن به ولیعهد کودک کش سعودی بدون اشاره به جنایات آلسعود گفت : «هر انسانی می تواند در جهت صلح و دوستی و امنیت تلاش کند، وظیفهاش هست.» همچنین درباره عملکرد خود در دوران ریاست جمهوری اش گفت : «از حرف ها و عملکردم در دوره ریاست جمهوری پشیمان نیستم» .

روزنامه سلام که روزنامه نزديک به جناح چپ ايران بود نيز انتقادات تندي نسبت به عملکرد دولت هاشمي رفسنجاني مطرح ميکرد. 120- میزان تولید محصولات باغی نسبت به سطح زیر كشت این محصولات : در دولت اصلاحات از 5.63 تن محصول در هر هكتار در سال 76 به 5.22 تن محصول در هر هكتار در سال 1383 كاهش یافته است.

تعطیلات پایان سال طرفهای غربی، تغییر مذاکرهکنندگان کشورهای اروپایی، محدودیتهای کرونایی و بعضا غیبتهای مذاکرهکنندگان ارشد تروییکا نیز مزید بر علت شده است. در کنار ایالات متحدة آمریکا، بسیاری از کشورهای دیگر نیز تأکید بر نقش دیپلماسی فرهنگی را قسمتی از راهکار کلان خود در طراحی سیاست خارجی خود میدانند.

گروه سیاست سایت فردا: محمود احمدینژاد و یارانش این روزها حسابی به تکاپو افتاده و هر روز به نحوی خودنمایی میکنند. کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروههای مقاومت در غزه، ۳۰ اردیبهشت ماه در یک نشست سه ساعته به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد؛ این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۳۱ اردیبهشت، میان گروههای فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبرهایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار میگیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. اگر چه احمدینژاد سابقه مصاحبه با رسانه های خارجی و حتی رسانههای فارسی زبان غربی همچون ایندیپندنت فارسی را هم داشته است، اما گفتوگوی اخیر وی با رسانه ای که رادیو فردا از زیر مجموعه های آن است و از دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی بوده و همچنین مواضع منفعلانه رئیس جمهور سابق، جای هیچ توجیهی را باقی نگذاشته است.

محمدحسن قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا، در گفتگو با اعتمادآنلاین در این باره اظهار داشت: احمدینژاد در حالی با یکی از رادیوهای بیگانه گفتگو کرده است که هیچ مقام حکومتیای مجاز به مصاحبه با رسانههای فارسیزبان بیگانه نیست و این کار تخلفی آشکار است. آن هم در حالی که فارغ از محتوای گفتههای احمدینژاد، انجام چنین مصاحبههایی در این سطح مسبوق به سابقه نبوده و شاید آخرینبار که نه یک رییسجمهوری سابق، بلکه یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با یک رسانه خارجی به گفتوگو نشست، کار به جنجال رسانهای و متعاقبا عذرخواهی صریح سیاستمدار ایرانی انجامید.

وی افزود: بررسی خط مشی سه سال آینده حزب و انتخاب ۳۵ عضو اصلی و ۵ عضو علیالبدل دوره آینده شورای مرکزی با رای نمایندگان حزب از سراسر کشور از دیگر برنامههای سیزدهمین مجمع عمومی است.

دیدگاهتان را بنویسید