تشکیل دولت موقت – ایمنا

رئیس دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: امروز توافقات مهمتری را دنبال میکنیم تا در وین در زمانی کوتاه به یک توافق خوب و دست پیدا کنیم. طلاق توافقی، طلاقی است که با رضایت کامل زوجین و بر مبنای توافقات مشترک آنان در یک دادخواست واحد و یا توسط وکیل دادگستری انجام می گیرد. از زاویه همین محورها میتوان گفت که ایران نیز نسبت به این نقش قطر در منطقه مثبت نگریسته است و تلاش کرده تا کانال جدیدی را همزمان با نقش سنتی سلطان نشین عمان به عنوان میانجی باز کند. و از سال ۱۳۹۳ تا اسفند ۱۳۹۴ نیز به عنوان دادستان کل کشور خدمت نمود. ایشان از سال ۱۳۷۳ به ریاست سازمان بازرسی کل کشور منصوب شد که خدمت ایشان در این سمت تا سال ۱۳۸۳ ادامه یافت. حضور همزمان او در این دو مسئولیت، برای مدتی ادامه یافت تا آنکه به عنوان دادستان استان همدان معرفی شد و از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۳، در این سمت خدمت نمود.

روحانی اظهار داشت: همچنین در این نشست سه جانبه علاوه بر مباحث اقتصادی بین سه کشور در زمینه مسایل منطقه ای هم گفت و گو کردیم؛ روابط و نقش سه کشور در زمینه ثبات و امنیت منطقه به ویژه مبارزه با تروریسم همکاری های ایران و روسیه در ایجاد ثبات و امنیت و مبارزه با تروریسم به خصوص در سوریه و همکاری های سه جانبه که در آستانه دنبال می شود، برای حرکت سیاسی برای ثبات و امنیت در سوریه حائز اهمیت است، رایزنی کردیم. وی که یک مدیریت کلان ملی را به مدت ده سال تجربه می کرد با اتکاء به تجربیات اندوخته خود نظارت بر دستگاههای اداری را متحول و نظام مند کرد. رئیسی علاوه بر مسؤولیت های کلان کشوری ، بنا به توصیه مکرر آیت الله مهدوی کنی و آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی مبنی بر حفظ ارتباط درسی خود با طلاب، از سال ۸۰ تا کنون به عنوان مدرس در مدارس علمیه تهران از جمله مدرسه مجد، مدرسه امیرالمومنین علیه السلام، مدرسه امام حسین علیه السلام و و مدرسه مروی به تدریس سطوح عالی حوزه همچون رسائل و مکاسب، کفایتین و قواعد فقهیه مشغول بود و بعد از عزیمت به مشهد مقدس از ابتدای سال ۱۳۹۵ در مدرسه عالی نواب، به تدریس در موضوع «فقه وقف» پرداخت.تا کنون یک دوره از درسهای حوزوی ایشان در زمینة قواعد فقه در قالب سه جلد با عنوان قواعد فقه عبادی، قواعد فقه قضایی و قواعد فقه اقتصادی به رشته تحریر درآمده که از سوی طلاب درس ایشان، تدوین و از سال ۹۰ توسط چاپ دادگستر به چاپ رسیده است.حجة الاسلام دکتر رئیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و مدرسه عالی شهید مطهری و دانشگاه آزاد اسلامی به تدریس دروس تخصصی فقه قضا ، فقه اقتصاد، اصول فقه و قانون مدنی پرداخته است.

دبیر ستاد انتخابات کشور: انتخابات تا ساعت ۲ تا طول کشیده و ممکن است یکی دو ساعت دیگر هم ادامه داشته باشد، بنابراین ممکن است اعلام نتایج هم با تاخیر انجام شود. سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور: مهلت دریافت شکایتها تا دو روز پس از پایان رایگیری وجود دارد. شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد و تاکنون آمار رسمی از شمارش آرا اعلام نشده است. به محض تجمیع آرا، نتایج اعلام میشود. سکههای الیزابت از نظر عیار، پایینتر از ضوابط تعریف شده قانونی است به گونهای که سکههای قانونی که توسط بانک مرکزی ضرب میشوند در بازار با عیار ۹۰۰ در ۱۰۰۰ (نزدیک به ۲۲ عیار) هستند اما این سکهها ۱۸ عیار اعلام میشوند و با توجه به اینکه ضرب آنها ممنوع اعلام شده نظارتی هم در خصوص آن صورت نمیپذیرد و وزن آنها هم وزنهای غیراستاندارد است. بعد از رحلت امام (ره) حجه الاسلام دکتر رئیسی با حکم رئیس قوه قضائیه وقت به سمت دادستان تهران منصوب شد و از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ به مدت پنج سال این مسئولیت را برعهده داشت. حجه الاسلام دکتر رئیسی از سال ۱۳۸۳ تا سال ۱۳۹۳، به مدت ده سال معاون اول قوه قضائیه بود. وی تأکید کرد: بانکداری شما اکنون بانکداری رباخواری است و قرار بود بانکداری بدون ربا باشد اما اکنون برای آن کلاه شرعی درست کرده اند و دارند رباخواری می کنند و مراجع هم می گویند و شما گوش نمی کنید و همین طور روز به روز بدتر می شود مشخص نیست که شما چه کار می خواهید انجام دهید.

، گفت: دیوار، تصویری که از ایشان در سال ۹۶ ایجاد شد که بین زن و مرد دیوار می کشد ولی پدرم بین مردم دیوار نمی کشد بلکه پل میسازد. دوره مدیریت حجه الاسلام دکتر رئیسی بر سازمان بازرسی کل کشور نقطه عطفی در زندگی ایشان بود. سازمان بازرسی کل کشور در زمان تصدی ایشان با توسعه متوازن ساختاری مواجه شد و به عنوان یکی از ارکان نظارتی نظام جمهوری اسلامی تثبیت شد. رئیس جمهور ترامپ، دو هزار و پانصد نیروی آمریکایی را در پایگاه بگرام نگهداشته بود و این میزان برای حفظ منطقه تا مدتها کفایت میکرد و رئیس جمهور بایدن همه نیروهایمان را خارج کرد و طالبان بیست سال بعد از یازدهم سپتامبر، در مقابله با القاعده کمک ما را قبول نمیکنند، شهروندان افغان نیز دیگر توان تامین غذا و سوخت را ندارند. جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تلاشهای مکمل ازجمله تأسیس پلیس اکو (اکوپل) و ایجاد سازوکار همکاریهای قضایی اکو در اسرع وقت نهایی شود و «مرکز مبارزه با فساد و همکاریهای آمبودزمان اکو» مستقر در تهران نیز به سرعت عملیاتی گردد. تعلیق چند تحریم هستهای از سوی ایالات متحده آمریکا که هیچگونه اثر مثبت اقتصادی نیز در زندگی مردم ما به همراه نخواهد داشت، بیش از آنکه نشانهای از حسننیت تلقی شود، آغاز بازی جدید مقصرنمایی است.

دیدگاهتان را بنویسید