تعطیلی بخش ویژه کرونا در بیمارستانهای تلآویو

به گزارش سیانبیسی، خانواده آلن کروگر، رئیس شورای مشاوران اقتصادی دولت باراک اوباما، رئیسجمهور پیشین آمریکا در بیانیهای ضمن ابراز تأثر، از خودکشی وی در آخر هفته گذشته خبر دادند.

این استاد تاریخ دانشگاه بااینحال، ائتلاف حامیان ٢٤ خرداد را نیز جریانی دستبسته ندانست و با توجه به رفتار ایرانیان و اکثر مردم جهان، اعتماد دوباره به رئیسجمهور در چهارساله دوم را نیز جزئی ثابت از رفتار انسانها در جایجای جهان ارزیابی کرد. از نظر نظامی، شش کشور از 10 کشور دارای بزرگترین ارتشهای جهان در آسیا حضور دارند؛ چین، هند، کره شمالی،کره جنوبی، پاکستان و ویتنام.

سیاست خارجی امتداد سیاست داخلی است و نبود اجماع بر سر موضوعات امنیت ملی در نهایت امنیت کشور را به مخاطره میاندازد. این اقدام بیش از پیش نشان داد تفکرات خوشبینانه در سیاست خارجی تهران چه آسیب های جبران ناپذیری را می تواند بر این کشور وارد کند. نتیجه نشست سازمان همکاریهای اسلامی در این زمینه، اختصاص کمکهای اقتصادی اجتماعی به این کشور بود».

زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات وین به برنا گفت: «به نظر می آید تا پایان 1400 یک توافقی در وین حاصل شود. اگر دوباره شاخص فرو بریزد شرکت را نمی توانند بفروشند پس بنابراین هیچی گیر نمی آید.

فعالان بازار سرمایه معتقد بودند دولت بخاطر اینکه کسری بودجه اش را تامین کند شاخص بورس را بالا برده و بعد که کسری بودجه اش تامین شد آن را به حال خود رها کرد. اینکه ما بگوییم برای مشکل خودش است خیلی کوته فکرانه است برای اینکه دولت خیلی بیشتر از این ها به بازار سرمایه نیاز داشت حتی برای بودجه اش بیش از این ها نیاز داشت.

با عرض معذرت، ربط دادن آن به کسری بودجه ناشی از کم توجهی عزیزان است چون اصلا ربطی بهم ندارند چون از تحولات بورس چه منافعی نصیب دولت می شود؟

تعیین کنیم چقدر فشار تقاضا است و از چه طریقی فشار تقاضا را کم کنیم. باید با شاخص حرف بزنیم، وقتی سود بنگاه های بورسی 3.8 برابر برابر شده است برای چه ما باید دل حقیقی ها را خالی کنیم و آنها را از بازار بترسانیم اما من 2 میلیون را با روش دیگری پوشش می دادم؛ با فشار عرضه.

در اینجا باید فشار مالیات بیاورد که نفت اینگونه است یا باید از بانک مرکزی استقراض کند و اگر چنین شود بار تورمی دارد. این عبارات کم استفاده شده است، می گویند طرف ماشینش را فروخته و در بورس سهم خریده یا ارز خریده است پس این پول نبوده بلکه آن را تبدیل به پول کرده است و دلیل اینکه اینکار را کرده بخاطر انتظارات است یعنی او فکر می کرد ابرتورم شکل می گیرد.

اتفاقی که در سال 91 در دوره آقای بهمنی افتاد و توانست کمی از التهاب را کم کند. از 32 تومان که تا 22 تومان آمد آیا نقدینگی کم شد؟ به گزارش ایسنا، منابع خبری به پایگاه هیل گفتند، کمپین انتخاباتی جو بایدن، نامزد پیشتاز ریاست جمهوری حزب دموکرات تصمیم گرفته تا میجو وارگهس، یک دستیار پرسابقه باراک اوباما در زمان ریاست جمهوریاش را به عنوان یک مشاور و یک مدیر به خدمت بگیرد.

او هر چند در انتخابات اخیر به مجلس رفت اما نتوانست برای ریاست رأی بیاورد و در حالی که تصور میکرد بالای 170 رأی دارد، حائز 103 رأی شد. به گزارش تابناک، دولت بهار نوشت: محمود احمدی نژاد در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان ترکیه، ساختن یک جامعه بهتر را مستلزم مشارکت همگانی دانست و به سوالی درباره کاندیداتوری انتخابات آینده ریاست جمهوری پاسخ داد.

سفیر فلسطین در تهران از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب از مساله فلسطین و قدس قدردانی کرد. رهبر انقلاب در اینباره میفرمایند: «بحثِ سوء تفاهم نیست. اما مشخص نیست که چرا آنها احساس کردند که به مداخله نیروهای خارجی نیاز است. توصیه کردم؛ اینکه در خانه تان این و آن را دارید و آنها را بفروشید برای اینکه سهام بخرید، اینکار را نکنید و همه دارایی هایتان را در یک سبد نگذارید و حتی وقتی وارد بازار سرمایه هم شدید تمام دارایی هایتان را در یک سبد نگذارید و حتی بابت این توصیه مورد انتقاد قرار گرفتم چون معتقد بودند وزیر اقتصاد نباید چنین حرفی بزند.

بلاروس که پیشتر نیز به دلیل سرکوب اپوزیسیون تحت تحریم کشورهای غربی قرار گرفته بود از سوی غرب به «نقض مکرر و مداوم حقوق بشر» و سازماندهی حرکت پناهجویان به سوی مرزهای اتحادیه اروپا متهم شده است؛ اتهامهایی که مینسک همواره آنها را رد میکند.

البته در دروه آقای روحانی هم همینطور بود اما مشخص نیست که عدم توفیق دولت آقای روحانی ناشی از خود دولت بود یا دخالتهای پشت پرده اما به هر صورت من تیم مذاکرهکننده قبلی را خائن نمیدانم و اکنون میبینیم دولت آقای رئیسی بر اساس توافقهایی که در دولت قبل شکل گرفته بود، ادامه مسیر میدهد». اگر قیمت آرد بالا برود قیمت نان باید بالا برود یا نباید برود؟

آخوندزاده در بیانیهای گفتهاست آن عده افغانهایی که به بهانه مشکلات سیاسی یا اقتصادی تلاش به ترک کشور دارند و یا برخیها که میخواهند با کودکان و زنان به کشورهای غربی بروند، با بعضی مسائل امنیتی، اخلاقی و دیگر مشکلات بشری مواجه میشوند. در این چارچوب آمریکا به رغم برخورداری از توانمندی نظامی چشمگیر،لایه مهمی از الگوی رفتاری خود را بر اساس بهره گیری از روش های نرم افزاری طراحی کرده است که به تعرض سیاسی و استراتژیک دو کشور دامن میزند.

وقتی که این عملکرد بیرون آمد؛ یک، بنا به شهادت مرکز آمار و بانک مرکزی رشد اقتصادی کشور مثبت بود چون من آمار تولید نمی کنم. می شود بگویید چه بود؟ الان دولت امریکا آن سفت و سختی را ندارد که ترامپ داشت البته جمله ای که وزیر خارجه فرمودند جای بحث و انتقاد دارد و من نمی خواهم وارد آن شوم فقط می خواهم بگویم منابع ما مسدود شده است و طبیعی است که اثرش را بگذارد.

بحث تحریم، انسداد تمام مسیرهای انتقال وجه، اینکه امروز وزیر خارجه ما می گوید ما زمانی که امریکا 10 میلیارد از دلار ما را آزاد کند به مذاکره بر می گردیم، این نشان می دهد حرف هایی که در دولت قبل زده شد که انسداد منابع ارزی ما بخاطر اراده دشمن بوده، تازه این دولت! مگر فروختن شرکت ها تمام شده است؟

می خواهم بگویم برای دولت قبل، دولت فعلی و تمام دولت های آینده، در اقتصاد ایران به نفع دولت، مردم و سهامداران است که بازار سرمایه رشد، عمق و توسعه پیدا کند. با توجه به یکی از نظریه ها، توسط یونانی های باستانی تاسیس شد. در زمان ناآرامیهای پس از انتخابات ایران نیز، توییتر یکی از اصلیترین پلهای ارتباطی میان سازماندهندگان خارجی و داخلی با معترضین بود..در همین زمان، توییتر اعلام کرد طبق زمان بندی فنی این شبکه، سایت توییتر بدلیل انجام تغییرات و تعمیرات برنامه ریزی شده موقتا به مدت یک روز از دسترس خارج خواهد شد.

نکته دوم، ما در بازار سرمایه 682 هزار میلیارد تومان تامین مالی برای کل اقتصاد کردیم، سهم دولت در اینجا حدود 16-17 درصد بود پس دولتی سهمی آنجا نداشت ثانیا دولت زمانی سهامش را عرضه کرد که شاخص در حال رشد بود به عبارتی دیگر تقاضا وجود داشت و برای تامین تقاضا دولت سهامش را عرضه کرد و از این 95 هزار میلیارد تومان، 63 هزار میلیارد تومانش برای بازار اوراق بود که اصلا ربطی به سهام ندارد بنابراین هیچ فایده ای برای دولت نداشت.

وقتی قیمت گندم بالا رفت مثلا از 5 هزار تومان 7 هزار و 500 تومان شد، از نظر ذهنی می گویند پس برنج هم بالا برود، پس محصولات جو هم بالا برود و به این صورت زنجیره افزایش قیمت شکل می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید