ثروتمندترین اشخاص دنیا – تیپس سنتر

ماسک در پاسخ به چنین توییتی، آن را تایید کرده است. پایش در پاسخ به ماسک، نمودار قیمتی دوج کوین را منتشر کرده است، که نشاندهنده عملکرد بسیار ضعیف این میم کوین از زمان میهمانی ماسک در برنامه پرطرفدار Saturday Night Live در اوایل ماه میاست؛ او به ماسک گفت: «شوخی واقعی آن است که شما با پیروان متعصب خود بازی کردید. ایلان ماسک با ایجاد ” بلوکهای زمانی” پنج دقیقهای، روز خود را برنامه ریزی میکند. چرا که در مسیر موفقیت ، مشکلات زیادی وجود دارند و باید یک نفر حامی و پشتوانه شما باشد تا بتوانید به هدف خود و موفقیت برسید. او بارها به حمایت و یا مخالفت با بعضی از ارزها پرداخته است و سر و صدای زیادی را به پا کرده است.

همچنان، افراد زیادی هستند که صحبتها و اقدامات او را زیر نظر دارند. البته این کار بسیار سختی است چراکه بخش زیادی از جذابیت اسپیسایکس و تسلا را خود همین مرد دستوپا کرده. مایکل بلومبرگ طی چند ماه گذشته چند میلیارد دلار از ارزش خالص خود را از دست داده است که باعث شده است که از رتبه ۹ به ۱۲ تنزل پیدا کند. تنها پس از گذشت چند روز، ایلان ماسک بهدلیل نگرانیهای زیستمحیطی، طرح خود را پس گرفت. در همان سنین یک برنامه ریزی کوچک انجام داد که علاقه وی را چند ۱۰۰ برابر کرد.

وارن بافت اولین سهام خود را در یازده سالگی خرید و در 13 سالگی اظهارنامه مالیاتیاش را تکمیل کرد. به همین دلیل خود کمپانی آمازون حدود دو دهه شکست خورده که الان به این درجه از موفقیت رسیده است. پس از گذشت مدتی و با برگزاری کنفرانس “B-Word” احساسات بازار نسبت به ماسک تغییر کرد. به نظر میرسد شرکت تحت مدیریت ماسک یعنی تسلا توانسته به خوبی از بیت کوین سود کند و دیگر این بازار برای این سازنده خودروهای برقی جذابیتی ندارد. بازار رمزارزها روزهای سیاهی را پشت میگذارد و قیمتها روزبهروز بیشتر سقوط میکنند. برای مثال زمانی که کسی به مشکل بر میخورد، ایمیلی را برای جف میفرستد و او را از مشکل خود آگاه میسازد. او در یکی از توییتهایش گفته است «بیت کوین سرطان را درمان میکند».

در ماه فوریه تسلا از سرمایهگذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین خبر داد که البته بخشی از آن را فروخت تا سودش را افزایش دهد. فردی با حساب توییتری «CryptoWhale» به تازگی گفته افرادی که بیت کوین دارند، زمانی که متوجه شوند تسلا بیت کوینهایش را فروخته، در سه ماهه بعدی خودشان را سرزنش میکنند. همین گفته ماسک کافی بود تا قیمت بیت کوین با کاهش ۸ درصدی به ۴۴ هزار دلار برسد و سرمایهگذاران بازار رمزارز پیش از بیش به دنبال فروش دارایی خود باشند.

ماسک حالا اعلام کرده که تسلا تمام بیت کوینهایش را فروخته یا احتمالا میفروشد. ایلان ماسک با صراحت اعلام کرد، تسلا هنوز بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین دارد. ایلان ماسک از کارآفرینان فعال در عرصه فناوری و حمل و نقل است که طی سال های اخیر تحولات عظیمی در زمینه حمل و نقل و همچنین فناوری های موشکی ایجاد کرده است. البته خود ایلان ماسک هم در طی یک هفته به علت چنین نوساناتی، نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار ضرر کرده است. در آن ویدیو ایلان ماسک میگوید: «واضح بگویم، مردم نباید پسانداز زندگی خود را در رمزارز سرمایهگذاری کنند.

  • زمینه فعالیت: تکنولوژی
  • زمینه فعالیت: خودرو
  • متولد: ۱۴ مه ۱۹۸۴
  • شغل: مدیر عامل تسلا
  • ارزش خالص: ۱۳۶٫۱ میلیارد دلار
  • کشور : چین
  • ارزش خالص دارایی: 123.1 میلیارد دلار
  • جف بزوس (Jeff Bezos )

آقای ماسک که در هفتههای اخیر یکی از مشهورترین مروجان و تشویقکنندگان رمزارزها بوده، علاقه ویژهای از خود نسبت به دوجکوین بروز داده است؛ رمزارزی که ابتدا به عنوان یک شوخی مطرح شد، اما حالا ارزش کل آن بالغ بر ١٠٠ میلیارد دلار است. مناظرات و بحثهای حامیان بیت کوین با ایلان ماسک به توییتر کشیده شد. ظاهرا ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در بحث اخیر بین همکار میلیاردر خود، مارک کوبان و گروهی از طرفداران افراطی بیت کوین، بیطرفی را انتخاب کرده است. امروز بوکله در شرایطی که ارز دیجیتال برتر بازار ۵۵ درصد از آن زمان رشد کرده، در صفحهاش این توییت را از صفحه هانکه باز نشر کرد و نوشت: شما داشتید اینها را میگفتید؟

دیدگاهتان را بنویسید