ثروتمندترین زنان جهان در سال 2022 به انتخاب مجله فوربز

او که در سال جدید به عنوان ثروتمندترین فرد جهان نیز دست یافته بنیان گذار شرکت های بزرگی همچون تسلا موتورز، پی پال، اسپیس ایکس می باشد و در حال حاضر مدیریت اسپیس ایکس را بر عهده دارد. در پی آتشسوزی ویرانگر کلیسای جامع نتردام در اواسط آوریل 2019 در پاریس، آرنو و LVMH، مبلغی بیش از 220 میلیون دلار صرف کمک به تعمیر این کلیسا کردند. ماسک در سن 12 سالگی یک بازی ویدئویی فضایی به نام بلستر طراحی کرد که به قیمت 500 دلار فروخته شد. او تا 15 سالگی مورد آزار و اذیت قرار گرفت و سختی زیادی را تجربه کرد. ارزش خالص دارایی های او نزدیک به ۴۱٫۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است که بیش از ۷۰ درصد این رقم، سهام شرکت مارس است و این سهام باعث شد تا ژاکلین در لیست ثروتمندترین زنان جهان ۲۰۲۰ قرار بگیرد.

  • مدیرعامل شرکت اوراکل
  • سن: ۵۴ ساله
  • ثروت: ۷۱ میلیارد دلار
  • استیو بالمر (Steve Ballmer)
  • منبع ثروت: موسس Alibaba

صنعت کانه آهن در اوایل سال 2020 تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت، اما این تجارت از آن زمان دوباره در حال گسترش است و ارزش سهام 77 درصدی جینا راینهارت نیز روز به روز افزایش مییابد. بافت یک میانگین بازده سالانه حدود ۳۱ درصدی را به دست آورد. نکته جالب این است که امسال سهام برند وی رشدی 86 درصدی را داشته که باعث شد تا برای مدتی عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به دست آورد. سهام اپل استیو جابز که یکی از بنیانگذاران این کمپانی است، در زمان مرگ او در سال۲۰۱۱ حدود ۲میلیارد دلار ارزش داشت و ثروت استیو وزنیاک ۱۰۰میلیون دلار تخمین زده میشود. او در سال 2017 و پس از فوت مادر خود تمام ثروت وی را به دست آورد.

اما خب ماسک در سال ۲۰۲۰ تعهدش را فراموش کرد. البته نباید ارزشگذاری ۱۰۰ میلیارد دلاری اسپیس ایکس را هم فراموش کنیم که به دومین شرکت خصوصی باارزش دنیا تبدیل شده است. با قدرت میتوان گفت که ایلان ماسک ، یکی از بزرگ ترین استارت آپ های تاریخ دنیا به حساب می آید و اکنون هم یکی از ثروتمندترین افراد آمریکاست. مسن ترین فرد فهرست امسال که از وی به عنوان موفق ترین سرمایه گذار قرن نام برده می شود، مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی است. بسیاری او را تونی استارک میلیاردرها می دانند. وارن بافت الگو و الهام بخش برای بسیاری از مردم است. این شرکت سهامدار بسیاری از شرکتها است. وی این شرکت را در سال 1994 و در گاراژ خانهاش تاسیس کرده بود. وارن بافت هنوزهم در خانهای که در سال ۱۹۵۸ خریداری کرده زندگی میکند.

مدیر و بنیانگذار شرکت اوراکل که در زمینه پایگاههای داده شرکتی فعالیت میکند و با سازمان سیا و شرکتهای مایکروسافت و IBM همکاری دارد. او سالهاست که با همان ماشین قدیمی خود رانندگی میکند و هیچ محافظ شخصی برای امنیتش استخدام نکرده است. «اگر شما چیزهایی بخرید که نیازندارید به زودی آنها را برای چیزهایی که لازم دارید بفروشید» این یک گفته معروف از وارن بافت موفقترین سرمایهگذار جهان و میلیاردر خود ساخته است. ماسک اعتقاد دارد بقای بشریت به توانایی اش در تبدیل شدن به یک گونه چند سیاره ای بستگی دارد، به همین دلیل سال 2002 شرکت اسپیس ایکس را تاسیس کرد و طی سال های اخیر چندین موشک و فضا پیما به فضا فرستاده است.

البته این احتمال وجود دارد که در آینده بزوس دوباره بتواند از ماسک پیشی بگیرد و ثروتمندترین فرد جهان شود. اما ماسک در توییتی این ادعا را رد کرد. او در سن ۱۱ سالگی اولین سرمایهگذاری خود را با خرید سهم Cities Service شروع کرد که قیمت هر سهم برابر ۳۸ دلار بود که به ۲۷ دلار کاهش یافت اما بافت سهام را نفروخت و آن را نگه داشت تا اینکه پس از مدتی ارزش سهام به ۴۰ دلار افزایش یافت و سپس او به سرعت سهام خود را فروخت ولی زمانی که ارزش سهام اون به ۲۰۰ دلار افزایش یافت بسیار پشیمان شد. وارن بافت مرتبا در بین اولین تا سومین فرد جهان قرار دارد.

ماسک گفت که اولین استفاده از «اپتیموس» احتمالا در کارخانههای تسلا خواهد بود که کارهای سادهای مانند جابجایی قطعات در اطراف کارخانه را انجام میدهند. خانمها؛ آقایان؛ ایلان ماسک ، مرد آهنی! ایلان ماسک به سومین نفری تبدیل شد که تاکنون ثروت او از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است و با تکیه به رشد قیمت سهام شرکت تسلا دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد. اگرچه به نظر میرسد ماسک در این توئیت، به تیکان توربو اشاره داشته اما توضیحات بیشتری در این مورد نداده است. این کپسول باری بیش از ۷۳۰۰ پوند ذخایر، آزمایشهای علمی و فناوری را به مدار زمین برده است.محموله مذکور روز شنبه به ایستگاه فضایی بین المللی میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید