ثروت مارک زاکربرگ حدود 30 میلیارد دلار در یک روز کاهش یافت • دیجیکالا مگ

بیشتر اونا عموما با لباس های معمولی در سخنرانی ها و کنفرانس ها حاضر میشن. ایلان ماسک در یک کنفرانس با کتیوود و جک دروسی تاکید کرد که بیتکوین و اتریوم هم دارد. در ماجرای وارن بافت و همسرش سوزان، این سوزان بود که پیروز میدان شد و وارن بافت در سال ۲۰۰۶ اعلام کرد که قصد دارد تقریباً تمام ثروت خود را ببخشد. پس ماجرای جدایی ایلان ماسک و گرایمز چیست؟ در سراسر جهان، ابتدا ایالت متحده آمریکا با تعداد 585 نفر میلیاردر، توانسته بیشترین سهم از ثروتمندان دنیا را به خود اختصاص دهد و پس از ایالت متحده، کشور چین با تعداد 373 نماینده جایگاه دوم را از آن خود کرده است. زاکربرگ با افراد بسیار مهمی از جمله باراک اوباما، نخست وزیر روسیه، جان کری، رئیس جمهور وقت آرژانتین و بسیاری افراد مشهور دیگر ملاقات داشته است.

  • ارزش خالص: ۵۰٫۹ میلیارد دلار
  • ملیت: ایالات متحده آمریکا
  • منبع درآمد: تسلا، اسپیس ایکس
  • تاریخ تولد: ۲۹ اکتبر ۱۹۷۱
  • ارزش خالص دارایی: 199.9 میلیارد دلار

بسیاری از معاملهگرانی که در حوزه مشتقات فعالیت میکنند اعتقادی به ماهیت ارزهای دیجیتال ندارند و تنها بهدنبال دستیافتن پول بیشتری هستند؛ یکی از همین افراد سم بنکمن فراید است. با افزایش قیمت دوج کوین، این ارز به صورت موقت خود را به جمع ۱۰ رمزارز برتر بازار از نظر ارزش بازار وارد کرد. طبق گزارشی که مجله ی فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردرهای 72 کشور جهان منتشر کرده است؛ مجموع ثروت میلیاردرهای جهان به مبلغی حدود 1/9 تریلیون دلار می رسد که این مبلغ نسبت به پارسال حدود 18 درصد رشد پیدا کرده است.

فوربز میانگین ثروت ثروتمندترین های جهان را مبلغی معادل 1/4 میلیارد دلار تخمین زده است. او مدعی است در اوج فعالیتهایشان در ژانویه ۲۰۱۸، روزانه ۲۵ میلیون دلار بیت کوین انتقال داده است. این صرافیها برای مبادله چند بیت کوین عملکرد خوبی داشتند؛ اما برای معاملهگران حرفهای که تراکنشهای سنگینی را با سرعت بالا انجام دهند، عملکردشان چندان قابلقبول نبود. اضافه بر این، تسلا بات مجهز به هشت دوربین و یک صفحه نمایش با کیفیت بسیار بالا در سر خود خواهد بود.

اینطور به نظر میرسد که اگر شرکتی به بخشی از گفتمان روزمره تبدیل شود، برای قانونگذاران بسیار سخت است که بخواهند آن را تعطیل کنند. امیدوارم روزی مشتریان قادر باشند هر چیزی را از قراردادهای اختیار اتریوم گرفته تا سهام مایکروسافت یا سهام یک صندوق سرمایهگذاری مشترک را در FTX خریدوفروش کنند. بیل گیتس مرد اول شرکت مایکروسافت، در حال حاضر اکثر سهام شرکت را فروخته و سهام خودش از شرکت مایکروسافت تنها 1 درصد می باشد. گیتس مسئولیت اصلی استراتژی محصولات مایکروسافت را از زمان تاسیس تا سال ۲۰۰۶ بر عهده داشت. استارلینک کار خود را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرد و از آن زمان تاکنون کاربران زیادی برای استفاده از سرویس بتا این شرکت درخواست دادهاند. برنامه بنکمن فراید برای بخشیدن ثروتش چندان مشخص نیست و تاکنون بخش ناچیزی از ثروت خود را به کارهای خیریه اختصاص داده است.

وقتی میتوان از طریق حمایت از اهداف ارزشمند کارهای خیر و پسندیده انجام داد، دلیلی نمیبینم که بخواهم این کار را به تأخیر بیندازم. از آنجا که استخراج ارزهای دیجیتال مصرف انرژی زیادی را طلب میکند و بهتبع آن به محیط زیست آسیب میرسد؛ آیا کسب درآمد از ارزهای دیجیتال با رسالت بنکمن فراید برای انجام کارهای خیرخواهانه در تضاد نیست؟ ایلان ماسک بنیانگذار و صاحب ۲۰ درصد سهام تسلا بهعنوان یکی از غولهای فناوری در دنیا است. باید دید اوضاع این شرکت بزرگ فناوری در ماههای آینده چه تغییری خواهد کرد. او با این کار کنایه بزرگی به Web3 زده که بعد از NFTها و متاورس بزرگترین خبر بازار کریپتو و فناوری به شمار میآید. FTX با گذشت دو سال از فعالیتش بسیار بزرگ و گسترده شده است.

فارغ از معرفی ثروتمندترین افراد سال 2018 نکات بسیار جالبی هم در مورد آن ها وجود دارد که در ادامه قصد داریم درباره ی آن ها هم صحبت کنیم. او مدیرعامل شرکت است و حدوداً 12% از سهام شرکت آمازون را در اختیار دارد. اتریوم نیز حالا 3800 دلار قیمت دارد و سقف قیمتی آن 4800 دلار بوده است. او میلیاردها دلار برای توسعه کسبوکار خود هزینه کرده و اخیراً ۲.۳ میلیارد دلار برای بازخرید ۱۵ درصد سهامی که در ابتدای تأسیس به بایننس فروخته بود، پرداخت کرده است. ثروت جف بزوس در حال حاضر حدود 112 میلیارد دلار است و 16 درصد از سهام شرکت آمازون را نیز در اختیار دارد. ایلان ماسک بعد از پرداخت جریمه مذکور اعلام کرد که دیگر هیچ احترامی برای SEC قایل نیست. او وارد تسلاموتورز شد و کمی بعد تسلا روداستر در سال ۲۰۰۷ وارد مرحله تولید شد.

دیدگاهتان را بنویسید