داستان ایلان ماسک ؛ مردی با رویاهای فضایی – همیار آکادمی

بیل هوانگ طی چند روز 20 میلیارد دلار از دست داد، بیل گیتس که زمانی ثروتمندترین مرد جهان بود، پس از طلاق، دارایی خود را با ملیندا فرنچ گیتس، همسر سابق خود تقسیم کرد. چون در آن سالها تبوتاب اینترنت بالا گرفته بود، ایلان نمیخواست از این جریان عقب بماند؛ به همین خاطر تنها دو روز بعد از ورودش به استنفورد، آنجا را ترک کرد و دیگر هرگز برای تکمیل دورهاش باز نگشت. نشریه فوربس طبق روال گذشته اقدام به معرفی ثروتمندترین افراد جهان کرد که بر این اساس و تا پایان ماه می، جف بزوس موفق شد بار دیگر به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شود. بر اساس این گزارش، بیشتر سال گذشته میلادی زمان خوبی برای مولتی میلیاردر شدن بود.

  • ارزش خالص: ۵۰٫۹ میلیارد دلار
  • ملیت: ایالات متحده آمریکا
  • منبع درآمد: تسلا، اسپیس ایکس
  • تاریخ تولد: ۲۹ اکتبر ۱۹۷۱
  • ارزش خالص دارایی: 199.9 میلیارد دلار
  • سن: ۶۳ سال
  • ثروت: ۵۴ میلیارد دلار
  • منبع ثروت: کارآفرین

ماسک در طول 12 ماه گذشته ثروت بیشتری نسبت به دارایی خالص بیل گیتسمالک شرکت مایکروسافت که 132 میلیارد دلار بوده ، به دست آورده است. پس ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020 چه کسانی هستند و ثروت خود را از چه راهی به دست آوردهاند؟ علت این نام گذاری اراده قوی و پشتکار بسیار زیادی است که باعث تمایز ایلان ماسک از دیگر افراد مشابه در حوزه تکنولوژی شده است.

ایلان یک خواهر و بردار دارد که برادر کوچکتر او کیمبال نام دارد و متولد ۱۹۷۲ است. به گفته تحلیلگران Wedbush Securities، تقاضا برای خودروهای تسلا هم اکنون ١٠ درصد از میزان عرضه فراتر رفته است. با این حال بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که خرید بخش اعظمی از سهام برندهای مطرح نظیر اپل، کوکاکولا، پپسی و آی بی ام باعث شد است تا وی همچنان یکی از پنج نفر اصلی باشد. افزایش قیمت سهام شرکت تسلا در روز پنج شنبه، باعث شد ایلان ماسک از جف بزوس مالک آمازون ، که از سال 2017 ثروتمندترین فرد جهان بود و در حال حاضر حدود 184 میلیارد دلار ارزش دارایی دارد ، پیشی بگیرد. اما طی روزهای گذشته جف بزوس دوباره توانسته در رتبه بندی بلومبرگ عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ماسک پس بگیرد.

یکی از نشانههای آشکار این امر افزایش قیمتهای کالا در خرده فروشی طی شش ماه گذشته بوده که توسط خود این کاربر بررسی شده است. توییت ماسک در پاسخ به یک کاربر مدافع تسلا بود که استدلال می کرد راننده خودکار نمی تواند فعال باشد، زیرا راننده خودکار تسلا کار نمی کند مگر اینکه راننده ای در صندلی راننده باشد. از آن جایی هم که دوج کوین رمزارز محبوب ایلان ماسک به حساب میآید این احتمال وجود دارد که سیاست کاری تسلا به صورت کامل بر پایهی پرداخت رمزارزی تغییر کند. در حالی که ایلان ماسک توانسته بود با سبقت از بزوس در ماه ژانویه ثروتمندترین فرد جهان شود اما بنیانگذار آمازون دوباره توانسته این عنوان را از آن خود کند.

اما چند روز بعد او دوباره اعلام کرد که سهامداران تسلا از بزرگ و کوچک، خواهان باقی ماندن این شرکت به صورت سهامیعام هستند و خصوصی سازی شرکت سختتر از آن چیزی است که ابتدا فکر میکرد. بر اساس اعلام موسسه بلومبرگ آخرین اطلاعات حاکی از آن است که ثروت جف بزوس به 191 میلیارد دلار افزایش یافته و ثروت ایلان ماسک هم 190 میلیارد دلار است. بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز یک سرمایهگذار با نام دیوید واگنر به منظور بررسی مکاتبات داخلی شرکت تسلا و تعیین توالی انتشار اطلاعات پیرامون اهداف ایلان ماسک از فروش سهام خود به دادگاه شکایت کرده و درخواست تجدیدنظر داده است.

بر اساس آخرین بروزرسانی لیست ثروتمندترین افراد جهان جف بزوس مالک آمازون و واشنگتن پست، با وجود پرداخت یک چهارم سرمایه شخصی خود به همسرش به دلیل طلاق، با ۱۱۳ میلیارد دلار، برای سومین سال پیاپی به عنوان ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان شناخته شد. در همین حال، قیمت سهام آمازون با توجه به احتمال افزایش تنظیم مقررات از سوی واشنگتن ، همچنان آرام تر پیش رفته است. صنعت کانه آهن در اوایل سال 2020 تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت، اما این تجارت از آن زمان دوباره در حال گسترش است و ارزش سهام 77 درصدی جینا راینهارت نیز روز به روز افزایش مییابد. این خانم رئیس کمپانی استخراج معدن و کشاورزی Hancock Prospecting Group است که توسط پدرش، لانگ هانکوک (Lang Hancock)، محقق و کاشف کانه آهن تاسیس شده است.

ایده هایپرلوپ حاصل دو شرکت با یک چشمانداز مشترک است. ایده بازتولید ماشینهای برقی از آنجا به سراغ ماسک آمد که او مخالف شدید سوختهای فسیلی و طرفدار پر و پا قرص انرژیهای تجدیدپذیر است. ایوز معتقد است که موفقیت تسلا در تولید و فروش محصولات خود باعث میشود که سهام این شرکت ظرف هفتههای ابتدایی سال 2022 صعودی شود. به گزارش برنا؛ «ایلان ماسک» به سومین نفری تبدیل شد که تا کنون ثروت او از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است و با تیکه به رشد قیمت سهام شرکت تسلا دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد. به گزارش ایتنا و به نقل از webpronews، روسیه در حال حاضر جزو بازارهای اصلی محصولات تسلا به حساب نمی آید. فورد به آرتور میگوید که زمین در حال نابودی است و این مسأله هنگامی تأیید میشود که یک نژاد بوروکرات بیگانه به نام وگونها با سفینههای فضایی از راه میرسند و اعلام میکنند که قصد دارند زمین را به خاطر احداث بزرگراهی برای کهکشان تخریب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید