روحانی ، ناطقنوری، خاتمی، باهنر و لاریجانی از کنج عزلت خارج شدند؟

سال ۷۶ دولت سید محمد خاتمی موسوم به دولت اصلاحات با شعارهای سیاسی، فرهنگی و آزادیهای مدنی و اجتماعی بر سر کار آمد و از دادن شعارهای اقتصادی پرهیز کرد. سلام نو – سرویس بین الملل: بالاخره جو بایدن تصمیم نهایی خود برای انتخاب معاون اولش را گرفت و کاملا هریس، رقیب سابق انتخاباتی خود را به عنوان یار انتخاباتی خود و معاون اول رییس جمهور انتخاب کرد. شبی که آقای ترامپ فرمان خروج از برجام را امضاء کرد، جنابعالی با مردم صحبت کردید و به اروپایی ها مهلتی دادید که در آن مهلت تعهداتی که آمریکاییها در برجام داشتند و تبعاً با خروج نمیتوانستند انجام دهند را جبران کنند و بگویند که به چه صورت میخواهند جبران کنند. یکی دیگر از کاربران توییتر نوشت: به هر حال، همگی اینها برای او یکسان هستند. هرچند کاخ سلطنتی انگلیس تمایلی به انعکاس اخبار سلامتی الیزابت ندارد اما درز خبر بستری شدن او در رسانههای این کشور خبر ساز شده است. رئیسجمهور آمریکا پیشتر هم در نشست خبری مشترک با نخستوزیر ژاپن در اظهارنظری درباره برجام به جای عبارت «JCPOA» یا همان Joint Comprehensive Plan of Action (برنامه جامع اقدام مشترک)، عبارت «JOPCA» را به کار برد. جو بایدن در جریان کنفرانس مطبوعاتی در ویلمینگتون ایالت دلاور درباره بحران کرونا ابراز امیدواری کرد، زمانی که واکسنی برای کووید-۱۹ در دسترس قرار گرفت، دونالد ترامپ از همه آمریکاییها بخواهد آن را تزریق کنند.

جو بایدن در زمان انتخابات تنها شانس شکست ترامپ بود و اکثر رسانههای جریان اصلی ضد ترامپ بودند. در چنین شرایطی نه تنها ضعفهای پنهان دیده میشوند بلکه فشار ناشی از کار باعث افزایش نقاط ضعف نیز میشوند. مادر او مهاجری از هند و پدر او اهل جامائیکا بود و این هریس را یک مهاجرزاده تبدیل میکند که نه تنها رای کسانی چون خود را جلب میکند بلکه میتواند رای اقلیتهایی دیگری همچون سیاه پوستان و حتی لاتین تباران را نیز به خود جلب کند. را تعطیل کرد. همان دولت و همان ستاد ملی اینک با جمیع نکات و جزئیات، معتقد به برگزاری عزاداری البته با پروتکلهای سختگیرانه است. البته براساس سنت الهی وظایفی هم برعهده ما است و اگر این وظایف را انجام ندهیم، نمیتوان درخصوص رسیدن به نتایج مورد نظر، اطمینان داشت. رییس جمهور خاطرنشان کرد: اگر مردم خدای ناکرده ببینند در جامعه فساد است و با فساد برخورد نمیکنیم، تعارف داریم و با فساد خط قرمز داریم، برای ما این قوه و آن قوه فرق می کند و یا اینکه بخواهیم در انتخابات خدای ناکرده فرد خاص و یا حزب خاصی را حاکم کنیم بله آن وقت معنیاش این است که کسی بگوید این نظام با استحکام نیست و یا تضعیف شده است.

از يک سو جناح چپ که تعداد زيادي از کانديداهايش در انتخابات مجلس چهارم رد صلاحيت شدند، در اين انتخابات بيشتر موضع سکوت و در برخي مواقع انتقاد از هاشمي را در پیش گرفتند. حالا با این حجم اشتباهات یک سوال مهم پیش روی همه قرار دارد؛ چه بلایی سر بایدن آمده و قرار است چه اتفاقی برای او بیفتد؟ او در ادامه صحبتهایش به خودش و کامالا هریس اشاره کرد که واکسن میزنند و پس از آن حرفی زد که مورد توجه شدید ناظران قرار گرفت. نخستین بار سالها پیش یکی از نامزدهای حزب دمکرات چنین کرد و در سال ۲۰۰۸ جان مک کین نامزد سارا پیلین، فرماندر ایالت آلاسکا را به عنوان معاون خود معرفی کرد. کاملا هریس نیز در پی این انتخاب در توییتی گفت: «جو بایدن می تواند مردم آمریکا را متحد کند زیرا او زندگی خود را صرف جنگیدن برای ما کرده است. آمریکا و هم پیمانان اروپایی و آسیایی او از هیچ کوششی برای به زانو درآوردن ایران اسلامی دریغ نکردهاند، چون به اعتراف خودشان، سختترین و بیرحمانهترین و فلجکنندهترین نوع تحریم تاریخ تمدن بشری را به ایران تحمیل کردهاند که از مصادیق بارز تروریسم اقتصادی و نقض آشکار حقوق بینالمللی است.این نماینده مجلس یازدهم خطاب به رییسی اظهار کرد: به شعار کابینه فراجناحی خود پایبند باشید حلقه خودیها را بازتر و گستردهتر و از همه جوانان و نخبگان این سرزمین برای توسعه کشور استفاده کنید.

این بیماری جان ۲/۴ میلیون نفر را در سراسر دنیا گرفته است. این نخستین بار نیست که رفتارهای عجیب بایدن به سوژه رسانهها تبدیل شده است. رئیسجمهور آمریکا در سخنرانی خود بار دیگر گاف داد و این بار جمعیت آمریکا را اشتباه اعلام کرد. ما یک بار تحریم را شکست دادیم و مطمئنا در کنار همدیگر بار دیگر تحریم را شکست خواهیم داد. الیزابت آردن در زمینهی لوازم آرایشی زنان، مبتکر بود و آرایش چشم را به زنان آمریکایی معرفی میکرد و پیشگام «تغییر اساسی ظاهر» بود. نکته جالب توجه اینکه پاپ و بایدن هیچیک واکنشی نسبت به این مساله نشان ندادند، اما رسانههای آمریکایی و ایتالیایی، این اظهارنظر را نشانهای دیگر از عدم تسلط ذهنی بایدن به واژهها و شخصیتها و پدیدههای جاری در جهان دانستند. و به عنوان رئیس جمهور، او آمریکایی را بنا می کند که مطابق آرمان های ما باشد. او بعد از بیان این صحبتها، حرفهایش را تصحیح نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید