سفیر فلسطین بحران غزه را یک نبرد نابرابر خواند – ایمنا

من اگر چیزی بگویم خواهند گفت که چون داماد آقای روحانی است چنین حرفی را زد، اما زمان نشان خواهد داد که عملکرد ایشان چگونه بوده است. یعنی آمریکا احساس هزینه نمیکند و چون احساس هزینه نمیکند، به سمت این میرود که فشار را بیشتر کند. کانال خبری صابرین نیز با انتشار این تصویر مدعی شد که نمایندگانی از جریان الصدر به سمت المشهدانی (مسنترین نماینده عضو پارلمان) حمله ور شده و همین مسئله، باعث وخامت حال او شده است.

مقتدی صدر یک روز پیش از انتشار این خبر در توییتر از اعضای فراکسیون پارلمانی صدر خواسته بود که اگر کاندیدای حزب دموکرات شرایط ریاست جمهوری را ندارند، به او رأی ندهند. گزارشگران نیویورکتایمز معتقدند که عدم ارتباط میان سخنرانی رئیسجمهور و فقدان تحلیل در این سند دولتی گواهی است بر چالش بزرگتری که مشاوران امنیت ملی او با آن مواجهند.

استان یزد در مرکز ایران قرار گرفته و از پیرامون با استانهای اصفهان، خراسان جنوبی، کرمان و فارس همسایه است. استان کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتاً مرتفع و کوهستانی است ودرامتداد رشته کوههای زاگرس و دنا میباشد.

این استان با حدود ۱۸۰٬۷۲۶ کیلومتر مربع وسعت کمابیش اندازه کشور سوریه بزرگی دارد و بیش از ۱۱ درصد وسعت ایران را دربرمیگیرد. مساحت این استان ۱۱۸٬۸۵۴ کیلومتر مربع بوده که از این نظر پنجمین استان بزرگ کشور است. این استان بخشی از استان مازندران بودهاست که در سال ۱۳۷۶ به صورت استانی مستقل به نام گلستان درآمد و گرگان به عنوان مرکز آن برگزیده شد.

به گزارش «میدل ایست آی»، سویه جدید کرونا با نام «اومیکرون»، جهان را بار دیگر با واقعیتهای زیست سیاسی روبرو کرده و سبب یادآوری نابرابری جهانی دسترسی به واکسن و نقض در ایمن سازی جمعیت غیر غربی شده است.

در ادامه این یادداشت آمده است که مقاومت مردمی که در نزدیکی مرزهای شمالی نوار غزه در اعتراض به محاصره و عدم پایبندی به توافق آتشبس امضا شده با میانجیگری مصر و درخواست آمریکا آغاز شد، تاثیر خود را گذاشت و بار دیگر موضوع محاصره تحمیلی علیه نوار غزه را در مرکز توجه میانجیگران قرار داد؛ زمانی که بالنهای آتش زا در شهرکهای اطراف نوار غزه موجب آتشسوزی شدند و یک تکتیرانداز اسرائیلی به شدت زخمی شد.

یکی از عواملی که موجب میشود آنها احساس کنند برایشان هزینه ایجاد میشود، همین است که ما همانطور که در مادهی ۳۹ برجام آمده که کشورها میتوانند برخی تعهداتشان را کاهش دهند، این کار را انجام بدهیم. این استان با مصوبۀ دولت در سال ۱۳۸۳ و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان، ایجاد شد.

استان خراسان جنوبی،تا سال ۱۳۸۳ به همراه خراسان شمالی و خراسان رضوی، استان خراسان را تشکیل میدادند و در آن سال با مصوبه مجلس شورای اسلامی و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان، در سال ۱۳۸۳ ایجاد شد. بنابراین، تأثیر نیروهای جهانیشدن از طریق ایجاد تنگنای اقتصادی و سیاسی زمینهساز تعدیل سیاست خارجی ایران شده است.

به گفته وزیر دولت اصلاحات، ما اکنون بنزین ارزان عرضه میکنیم و یارانه سنگینی نیز بابت این موضوع پرداخت میکنیم؛ قرار بود در طرح هدفمند کردن یارانهها، یارانهها حذف شده و قیمت بنزین نیز واقعی شود اما نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه نتیجه هدفمندی یارانهها که از نتایج مهم آن صرفهجویی در انرژی و سوخته بوده نیز حاصل نشده است.

دولت قصد دارد هم روی دهکها و هم شیوه مطالعه کند که دقیق باشد؛ البته مرحله دوم یارانه را هم دولت مصمم است سال آینده عملیاتی و اجرایی کند نه امسال.

در خبر دیگری گزارش شده که دولت قزاقستان امروز ۳ پست کنترل عبور و مرور دیگر در مرزهای این کشور با جمهوری قرقیزستان را بست. به گزارش افکارنیوز، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا، در مصاحبهای که با این شبکه تلویزیونی داشت مدعی شد دونالد ترامپ ، رئیسجمهور آمریکا، از همتای روسی خود به شدت میترسد. وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد: ما وقتی از تضمین صحبت میکنیم یعنی این که اولا تحریم جدیدی علیه ایران اعمال نشود، ثانیا تحریمهایی که برداشته میشود و لغو میشود، مجددا به بهانه دیگری از جمله بهانه قانونی که در کنگره تصویب شده یا قانونی که توسط رئیس جمهور امضا می شود، بازگردانده نشوند.

وی در پاسخ به این سوال که فکر میکنید روسها تا کجا در برابر فشارهای امریکا میایستند یا آنکه در این موضوع نیز نگاه معاملهگرایانه روسیه بر موضوع سایه میاندازد؟

علاوه بر این، برخی تلاشهای طرفهای غربی برای تجدید نظر در موضوعات تفاهمشده یا طرح خواستههای جدید در مذاکرات نیز به کاهش سرعت پیشرفت مذاکرات دامن زده است. به گزارش ایرنا، مقامات و رسانههای کشورهای غربی مدام از کوتاه بودن زمان و پیشرفت اندک در مذاکرات سخن گفتهاند، اما در عین حال بر روند رو به جلوی گفتگوها تاکید کردهاند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین تاکید کرد که روسیه نیروهای نظامی خود را به خاطر افزایش تنشها و اقدامات ناتو در نزدیکی مرزهای اوکراین نگه خواهد داشت. وی در این رابطه توضیح داد: شرکتکنندگان برجام بدون ایالات متحده، شرکتکنندگان برجام بدون ایران اما با آمریکا، تروئیکا و ایران، آمریکا و روسیه ایران و روسیه، چین و ایران و غیره.

وی ادامه داد: ما همچنان به آقای روحانی توصیه استعفا را داریم چرا که اگر شرایط طوری است که به آقای روحانی اجازه ادامه کار نمیدهد باید فکری کنند یعنی ساختار را درست کرده و تغییرات لازم را ایجاد کنند و اگر نمیتوانند نیز با مقام معظم رهبری در میان گذاشته شود. این شکاف ایجاد کرد؛ از طرفی بیکاری ایجاد کرد و از سوی دیگر یک نگرش ضدمهاجرتی و ناسیونالیستی ایجاد شده است.

این استان از شمال به استانهای البرز و قزوین، از غرب به استان همدان، از شمال شرقی به استان تهران از جنوب به استانهای لرستان و اصفهان از شرق به استانهای قم و اصفهان محدود است.

دیدگاهتان را بنویسید