متن کامل نامهی صریح لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

مُسند، متصل، مرفوع، مُعَنعَن، مُعَلَّق، مشهور، غریب، مقبول، مقطوع، مُرسَل و موضوع (جعلی) از دیگر اصطلاحات در خصوص خبر واحد است که زیر مجموعه اقسام اصلی بالا قرار میگیرند. مسائل فوری و اصلی کشور مسائل اقتصادی هستند که باید با جدیت دنبال شوند. در این میان موسویخوئینیها به عنوان عضو ناظر کمیته تبلیغات انتخابات با اشاره به نقش خود در رد و تأیید صلاحیت افراد در نطق پیش از خطبه نماز جمعه 21 دی ماه میگوید: «من افرادی را که صددرصد واجد صلاحیت نیستند حذف میکنم. شش نفر حقوقدان در رشته¬های مختلف حقوقی، از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضاییه به مجلس شورای اسلامی معرفی میشوند و با رأی مجلس انتخاب میشوند. ردصلاحیت دکتر علی لاریجانی در انتخابات ریاستجمهوری اخیر، تفاوت ماهوی چندانی با موارد مشابه در دورههای گذشته ندارد، اما تفاوت در این است که شورای نگهبان اینبار در برابر فردی قرار دارد که اصطلاحا دست شورای نگهبان را خوانده و ثانیا خودش در مسوولیتهای عالی کشور قرار داشته و اشرافش به موضوعات از همه اعضای شورای نگهبان بیشتر هم هست.

این سرپیچی از فرموده رهبری، بعد شرعی ماجرا را دربر میگیرد و در بعد قانونی هم نهاد نظارتی بخوبی متوجه اتفاقاتی که با محوریت نمایندگان رخ میدهد، هست. بایدن در این نامه خاطرنشان کرده این تصمیم را با توجه به کمکهای قطر به تلاشهای آمریکا در حوزه فعالیت سنتکام و همچنین اهمیت تعمیق همکاریهای دوجانبه دفاعی و امنیتی میان دو کشور گرفته است. آیتالله خامنهای گفت: عموم مردم به دنبال این هستند که ببینند چه کسی دارای یک مدیریت، یک قوت عمل یا قوت اراده و کارآمدی دارد که بتواند مشکلات کشور را از میان بردارد. مقام رهبری، از میان فقیهان، کسانی را که واجد شایستگی و شرایط لازم برای عضویت در شورای نگهبان باشند، به این سِمَت منصوب میکند. دبیر شورای نگهبان بالاترین مقام رسمی این شورا است که آیتالله احمد جنتی دبیر آن است. آیتالله سید علی خامنهای، رهبر ایران طی اظهاراتی در ارتباط تصویری با نمایندگان مجلس ایران با اعلام حمایت از تصمیمات شورای نگهبان در ارتباط با رد صلاحیت گسترده داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: نامزدها مشخص شدند، شورای نگهبان بر طبق وظیفه خود آن چه را که باید انجام بدهد انجام داد و نامزدها را مشخص کرد.

طحان نظیف در پاسخ سوالی در رابطه با دیدار آیتالله اعرافی از فقهای شورای نگهبان با جمعی از نمایندگان مجلس، گفت: این دیدارها منحصر به آیتالله اعرافی نیست و سایر اعضا هم دیدارهایی از این دست دارند. وی ادامه داد: در رابطه با ترددهای بین شهری هنوز تصمیم خاصی گرفته نشده و محدودیتی اعلام نمیشود. برنامه اصلی در کنار مرقد او با حضور سران کشور و مردم برگزار میشود. کسی که دلسوز مردم است مردم را از رفتن پای صندوق منع نمیکند. فضل طاعت را نجستندی از او / عیب ظاهر را بجستندی که کو ؟ امروزهیچ بهانه ای برای شناخت راه حق وباطل وجود ندارد / زمان ، زمان امتحان بزرگ است / یا انتخاب راه خدا وآخرت جوئی ومبارزه درراه فضیلت تا پای جان که حسین (ع) به ما نشان داده است ویا راه شیطان ودنیا دوستی ودنیا پرستی وذلت وعاقبت خود را خراب کردن ؟

لذا در اصل موضوع توافق هسته ای نظر تخصصی اینجانب همان است که بیان شد. حکم امام برای هر یک از فقها بطور جداگانه صادر شد که به این شرح است: «بسم الله الرحمن الرحيم بنابر اصل نود و يكم قانون اساسي جمهوري اسلامي كه بهمنظور پاسداري از احكام اسلام و قانون اساسي از نظر عدم مغايرت مصوبات مجلس شوراي اسلامي با آنها، شورائي بهنام شوراي نگهبان تشكيل ميشود كه انتخاب شش نفر از فقهاء عادل و آگاه به مقتضيات زمان و مسائل روز از اين شورا بهعهده اينجانب ميباشد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، امینالله زمانی در همایش اعضای شبکه نظارت شورای نگهبان که در کرمانشاه برگزار شد با بیان اینکه یکی از خواستههای مقام معظم رهبری و سیاستهای کلی نظام، موضوع قانون مداری است اظهار داشت: همه مسئولان باید امانتدار باشند و مطابق ماهیت مسئولیت و جایگاه خود خدمتگزاری کنند.

با استظهار اینکه مهلت مقرر در ذیل آگهی مورد شکایت، نافی حق شکایت اشخاص در مراجع ذیصلاح نیست، خلاف شرع بودن آگهی مورد شکایت احراز نشد. به گزارش خبرنگار ایمنا، امام خمینی (ره) پانزدهم بهمن ۱۳۵۷، اعضای شورای انقلاب را فراخواندند و برای انتخاب قطعی رئیس دولت موقت، با آنها رایزنی کردند. انحلال سازمان مجاهدین انقلاب در مهرماه ۱۳۶۵ و حزب جمهوری اسلامی در اول خرداد ۶۶ که هر دو با موافقت حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفت و انشعاب مجمع روحانیون از جامعه روحانیت ازجمله حوادث تأثیرگذار در این دوره از انتخابات مجلس بود. با این حال باید دید نظر دیگر فعالین سیاسی در این خصوص چیست؟

در این عبارت نیز به شرایط نیمی دیگر از اعضای شورای نگهبان و نحوه تعیین آنان اشاره شده است و تأکید دارد که این گروه باید «حقوقدان» باشند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، این شورا با صدور اطلاعیهای زمان، مکان و نحوه ارائه شکایت آن عده از داوطلبان نمایندگی مجلس که صلاحیتشان از سوی شورای نگهبان مورد تایید قرار نگرفته را اعلام کرد.متن اطلاعیه شماره ۵ شورای نگهبان به شرح زیر است:به اطلاع آن دسته از داوطلبان محترم نمایندگی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان در مراحل قبلی تایید و در شورای نگهبان احراز نگردیده میرساند:بر اساس تبصرههای ۱ و ۲ ماده ۳۵ آیین نامه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره ۳ از بند ۲ ماده واحده، داوطلبان مزبور میتوانند جهت ارائه شکایت خود ظرف مدت ۳ روز از تاریخ ۹۸/۱۱/۱۲ الی ۹۸/۱۱/۱۴ از ساعت ۸ الی ۱۶ به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استانها و یا در تهران به نشانی بزرگراه بسیج، بلوار هجرت، مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی مراجعه نموده و پس از دریافت و تکمیل فرم شکایت، مدارک خود را تحویل داده و رسید آن را دریافت نمایند.

با اين مبنا سوال اصلي اين پژوهش اين است که معيارها و نحوه ي نظارت شوراي نگهبان بر کيفيت قوانين کدام است؟ مجیدی: رفتار اسکوچیچ حرفهای نبود و به شدت با او مشکل دارم/ برادرم را در اختیار کمیته انضباطی قرار دادم/ امروز متوجه شدیم بازی با تماشاگر است!

پایگاه خبری اختبار- نمایندگان مجلس با اصلاح طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسبوکار، استنکاف از برگزاری آزمونهای کارشناسی رسمی و وکالت بر اساس این طرح را جرم تلقی کرده و برای مستنکفین، مجازات محرومیت از حقوق اجتماعی درجه (۶) را تعیین کردند.

با نیروهای مسلح در این زمینه هیچ مشورتی صورت نگرفته است و تنها همکاران ما در کمیسیون تلفیق پیشنهادی را مطرح کردند. امام خمینی نخستین بار در نجف و در درسهایی که بعدها با نام حکومت اسلامی منتشر شده، نظریه ولایت فقیه را مطرح کرد. حالا گزینه دیگری به عنوان وزیر ارتباطات رییسی مطرح میشود.

این که حالا کی با چه نامی با چه عنوانی از چه جناحی وارد انتخابات میشود برای عموم مردم مهم نیست. با شرایط مذکور در ماده 1 جهت نظارت بر انتخابات منطقهتعیین کند. به گزارش اختبار به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۰ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی موادی از طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح عبارتی ماده ۱ مصوبه موافقت کردند. براساس ماده ۱ مصوبه اصلاح شده، کلیه مجوزهای کسبوکارهای تأییدمحور که شرایط أخذ مجوزشان پس از اتمام مهلت مندرج در صدر این ماده و تأیید هیأت وزیران توسط مرجع صادرکننده مجوز در درگاه ملی مجوزهای کشور بارگذاری نشود با تشخیص هیأت مقرراتزدایی و بهبود محیط کسب و کار و پس از تایید هیأت وزیران به مجوز ثبتمحور تغییر پیدا میکنند و هیأت وزیران موظف است ظرف مدت یک ماه نسبت به مصادیق مذکور اتخاذ تصمیم نماید.

انتشار این گزارش در حالی صورت گرفته که دو روز پیش از آن، «ویلیام برنز»، رئیس سازمان جاسوسی آمریکا موسوم به سیا در نشستی به این موضوع اعتراف کرد که این سازمان هنوز هیچ شواهد و مدرکی مبنی بر تصمیم ایران برای تسلیحاتی کردن برنامه هستهای خود پیدا نکرده است. بورس کانال از دست داده را دوباره فتح کرد! دادستان کل کشور به دادستانهای سراسر کشور دستور داد مساعدت و حمایت از ماموران محترم حافظ امنیت جامعه را با اقتدار و قاطعیت مورد توجه قرار دهند. بدین ترتیب با برگزاری همهپرسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در آذر ماه سال 1358، مردم ایران موافقت خود را با اجرای آن اعلام کردند و در شرایط ویژه استعفای دولت موقت ، اولین دوره انتخابات ریاستجمهوری در غیاب شورای نگهبان برگزار شد.

بدین ترتیب، هرگاه یکی از اعضای فقیه شورای نگهبان نتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد، مقام رهبری میتواند وی را بر کنار کند. یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی هویتبخشیدن و شخصیت دادن به زنان ایرانی بود که نتیجه آن منجربه حضور جدیتر، تخصصیتر و علمیتر آنها در عرصههای مختلف شد. ثالثاً : جرم انگاری استنکاف از اجرای حکم تبصره ماده ١ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و قرار دادن آن در زمره جرایم تعزیری درجه ۶، اتفاق جدیدی است که هیچ اثری از آن در متن سابق ارسالی به شورای نگهبان وجود نداشته است. عکسی هم که در فضای مجازی به ایشان نسبت داده اند، و در آن خانمی در حال دست دادن با مردی خارجی است، دروغ است و مربوط به ایشان نیست.

  • طلا و سکه / سکه 12 میلیون و40 هزار تومان شد
  • مجیدی پشت در رختکن حبس شد
  • مستند «برای پرچم» – افتخارات وزنه برداری ایران
  • پیش بینی بورس در هفته سوم بهمن ۱۴۰۰
  • عباسیان: آقای داور! من کاپیتانم، باید حرف بزنم
  • درخشان: با این نگاه در جام جهانی گرفتار می شویم
  • کتاب البیع (۵ جلد)
  • عملکرد عالی لوئیز دیاز خرید جدید لیورپول

شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایران، شباهت زیادی با بعضی از نهادهای حافظ قانون اساسی در تعدادی از کشورها دارد. معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: چند همسری از نظر قانون در صورتی که رضایت همسر وجود داشته باشد مجوز دارد. داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (۷۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز را کسب کردهاند، به عنوان پذیرفته شده، جهت طی مراحل مقتضی به مرجع صدور مجوز مربوط معرفی میگردند. داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (۷۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز در هر رشته را کسب کنند، به عنوان پذیرفتهشده، برای طی مراحل مقتضی به کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه معرفی میشوند. اولاً: نظارت بر اجرای تبصره ١ اصلاحی قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت ، در حالی بر عهده قوه قضاییه گذاشته شده است که در متن قبلی نام کانون وکلا در کنار کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه قید نشده بود و از این حیث قوه قضاییه ارتباطی با برگزاری آزمون کارآموزی وکالت توسط کانون وکلا نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید