مجله اطلاعات هفتگی از پر تیراژ ترین نشریات هنری در زمان خود بود

وی اظهار داشت: لایحه بودجه 1400 در زمان مقرر (16 آذر) ارائه میشود و با توجه به اینکه برنامه اصلاح ساختار چند سالی است که آماده شده، میتوانیم در بودجه سال آینده اعمال کنیم و مجلس نیز تصویب کند. وعده جدید آقای نوبخت در حالی است که اصلاح ساختار بودجه نه درباره لایحه بودجه سال 1400 بلکه باید در لایحه بودجه سال 98 انجام میشد اما دولت و سازمان برنامه و بودجه با وجود مطالبه مؤکد رهبر معظم انقلاب در نامه آذر ماه 97، اهتمام کافی به این نیاز اقتصاد کشور را به خرج ندادند.

از جمله ضرورتهایی است که صاحبنظران درباره اصلاح ساختار بودجه مطرح میکنند. در کشور ما در سالهای گذشته بهدلیل وابستگی شدید به درآمدهای نفتی، به مالیات کمتر پرداخته شده است، ولی تحریمها این فرصت را برای کشور فراهم کرده که به درآمدهای مالیاتی به عنوان یک منبع درآمد امن داخلی پرداخته شود؛ بنابراین کارگزاران مالیاتی مکلف هستند از این فرصت استفاده کنند و وصول و بازتوزیع عادلانه مالیات را تحقق بخشند. با این حال محمد شیرازیان مدیر سامانه جامع تجارت که کمتر از 10 روز قبل به تلویزیون آمده بود، از آمادگی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صمت برای بهرهبرداری سامانه جامع اطلاعات تجارت کشور خبر داد و گفت: سامانه جامع اطلاعات تجارت کشور در حوزه تجارت خارجی از سال 95 بهرهبرداری خود را آغاز کرده و اگر گمرک کشور همکاری لازم را داشته باشد، امسال این سامانه به بهرهبرداری کامل میرسد.

فقط «راهنمای نویسندگان» نشریه را بررسی کنید، اما معمولاً چکیده از ۲۵۰ کلمه کمتر است. این در حالی است که یخچال فریزرهای سایدبایساید خارجی قیمتهای بیشتری دارند و برای مثال نمونه معمولی یک برند کرهای قیمتی معادل ۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دارد. داورها از عنواینی که فاقد معنا هستند یا به درستی بیانگر موضوع اصلی نیستند متنفرند. چگونه بین ارائهی دادهها به صورت جدول یا رقم تصمیم میگیرید؟ اگر عروس و داماد بخواهند یک تخته فرش ماشینی ۱۲ متری در خانه خود داشته باشند، باید بین ۳ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان برای آن هزینه کنند.

با این وجود، نه تنها هنوز برخی از این زیرسامانهها فعال نشده است بلکه ظاهرا اختلافنظرهایی بین دستگاهها درباره آن وجود دارد. در خصوص هر دستنوشته، با توجه به آخرین وضعیت آن در سامانه از نویسنده مسئول و یا داوران مقاله درخواست خواهد شد که آخرین فایل مربوطه را مجدد در سامانه بارگذاری نمایند. سرویس سیاست مشرق- روزنامهها در لابهلای گزارشها و سرمقالهها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره میکند.

کمی جلوترکنارکانکس ها آبخوری با ۶ عدد شیر آب وجود داشت که وارتفاع آنها برای بچه های ریزه میزه کمی زیادبود. «ایران» در گزارشی مینویسد: در مهرماه امسال و بر اساس تازهترین گزارش مرکز آمار ایران، تورم ماهانه به ۷ درصد افزایش یافت که پس از مهر سال ۹۷ (با تورم ماهانه ۷,۱ درصدی) بالاترین نرخ تورم در۲۴ ماه اخیر بوده است. اتفاق سوم، روشن شدن موتور تورم در بخش خدمات و سرعت گرفتن آن است که در نهایت روی نرخ تورم اثر میگذارد.

اگر قصد ایجاد گزارش خالی و ساده را دارید گزینه Blank را انتخاب کنید، اگر میخواهید به صورت نمودار گزارش خود را ارائه دهید حتما گزینه Chart را انتخاب کنید، اگر قصد دارید به صورت جدول بندی گزارش خود را کامل کنید و ارائه دهید گزینه Table را انتخاب کنید و در نهایت اگر میخواهید ترکیبی از نمودار و جدول را داشته باشید گزینه Comparison انتخاب شما باشد. سخنگوی دولت گفت: افزایش حقوق باید به صورت متوازن و عادلانه صورت بگیرد، اگر دچار بخشی نگری شویم یا اگر همه را به یک چشم بنگریم، نه تنها عدالت نیست، بلکه ظلم است. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: لایحه بودجه سال آینده با اصلاح ساختار به مجلس شورای اسلامی تقدیم میشود.

به گزارش ایرنا، «محمدباقر نوبخت» در گفتوگویی اینستاگرامی، افزود: مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که آمادگی دارد اصلاح ساختار بودجه را در لایحه بودجه 1400 انجام دهد و ما از شنیدن این خبر خوشحال هستیم. یادآور میشود مجلس امسال دولت را موظف کرد لایحه بودجه سال 1400 را بر مبنای اصلاح نظام بودجهریزی تدوین کند.

دولت باید با قاطعیت بیشتری با محتکران دلار و کالا و قاچاقچیان کالا از کشور برخورد کند. حسابهای ملی مرکز آمار و تراز ارزی بانک مرکزی و سایر آمار ملی کشور نشان میدهد که در سال 98 حدود 50 میلیارد دلار بهصورت کالا از کشور خارج شده و ارز آن برنگشته است.

«اگر کسانی به هر دلیلی از فساد مطلع شدند و آن را به مراجع مربوط گزارش کردند، این افراد باید مورد تشویق قرار بگیرند.» این شاه بیت حرف های حجت الاسلام ابراهیم رئیسی است که در جمع دادستان های سراسر کشور ایراد شد؛ بخشی که اتفاقا مورد استقبال رسانه ها قرار گرفت و تیتر شد. وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی توافق نهایی در خصوص رقم دستمزد کارگران در سال 99 را انتهای اسفند ماه ذکر کرد و گفت: تعیین دستمزد کارگران بر اساس حداقلهای زندگی و سبد هزینه معیشت و تورم انتظاری سال ۹۹ خواهد بود ولی باید به گونهای برنامهریزی کنیم که سهم دستمزد در قیمت تمام شده تولید آنقدر بالا نرود که منجر به زیان تولید و افزایش سطح عمومی قیمتها شود و کارگران آسیب ببینند.

اگرچه اخذ شفاف مالیات از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحوی درآمد دارند میتواند به افزایش مطالبات اجتماعی و خدمات دولت به مردم نیز دامن بزند که در نوع خود سازنده خواهد شد. وی گفت: برخی تندروها معتقدند که انتخابات اصلا وجود خارجی ندارد و بهزعم آنها، به جای انتخابات میتوان افراد را به قید قرعه در این سمت قرار داد! وی با اشاره به اینکه حق انتخاب کردن و انتخاب شدن حق طبیعی مردم است، گفت: اصلاحطلبان قطعاً در انتخابات حضور پیدا خواهند کرد. جواد امام از اعضای بنیاد باران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اصلاحطلبان به مباحث انتخاباتی ورود پیدا کردهاند، به ایلنا گفت: اصلاحطلبان منتظر تغییر رویکردهای حاکمیت و شرایطی هستند که برایشان فراهم شود وگرنه به صرف این که به دنبال مصادیق و تعیین کاندیدا برویم؛ بدون اینکه تغییر در رویکردها را شاهد باشیم آب در هاون کوبیدن است.

گزارش مرکز آمار ایران نشان میدهد که در مهرماه امسال نرخ تورم ماهانه شاخص کل ۷ درصد افزایش یافته که نسبت به تورم ماهانه ۳,۶ درصدی شهریور ماه ۳,۴ واحد درصد بیشتر شده است. باشگاه خبرنگاران جوان – متوسط بارش کشور براساس ایستگاههای دریافتی به ۱۱۰ میلی متر رسیده که از این رقم ۲۷ میلی متر طی سامانه اخیر کشور به ثبت رسیده است، این را مدیر کل دفتر داده ها و اطلاعات آب کشور گفته است. چند روز قبل رئیس کل گمرک اظهار کرد «سامانه جامع تجارت یک سامانه نظارتی است و وظایف قانونی و حاکمیتی گمرک قابل اجرا در سامانههای دیگر نیست»؛ صحبتهایی که بوی نارضایتی از این سامانه را میداد.

این تحلیل انتقادی را روزنامه جهان صنعت، از روزنامههای حامی دولت منتشر کرده و نوشت: آقای روحانی در جلسه 23 مهرماه هیئت دولت گفته «سامانه جامع تجارت در 99/9/9 برای مبارزه با فساد رونمایی میشود. وی همچنین با بیان اینکه این سامانه برای شفافیت و مبارزه با فساد است، تصریح کرد: سامانهای در تاریخ 99/9/9 افتتاح خواهد شد که سامانه جامع تجارت نام دارد و سالهاست بهدنبال آن هستیم. اما در این میان به غیر از برخی مشاغل شناسنامهدار و دارای حساب و کتاب رسمی، بسیاری از افراد حقیقی و چه بسا حقوقی نیز از طریق معاملات کلان و بزرگی در حال اخذ درآمدهای نجومی از نوسانات گسترده در بازار هستند که نمونه بارز آن در سالهای اخیر در حوزههای مالی ارز، بورس و خودرو و مسکن بوده است!

به این مبلغ باید هزینههای خرید دیگر اقلام مورد نیاز منزل و از همه مهمتر باید مبلغ مربوط به رهن یک واحد مسکونی را نیز اضافه کرد که قطعاً مجموع این مبالغ بیش از ۶۰ میلیون تومان خواهد شد که این رقم دقیقاً دو برابر مجموع وامی است که به زوجها پرداخت میشود. ممکن است بسته به ماهیت آزمایش، نیاز باشد تا توضیحاتی در خصوص طرز کار دستگاهها، خصوصیات مواد و ادوات مورد استفاده در آزمایش بنویسید.

او افزود: در این راستا وزیر راه و شهرسازی مکاتباتی با رییس سازمان برنامه و بودجه انجام داده و اقدامات خوبی صورت گرفته که تامین اعتبار و مقرر شده تا اوایل سال ۱۴۰۱ پرونده این پروژهها بسته شود.

عدم اهتمام دولت به اخذ مالیات، هم راه درست کسب درآمد و جبران کسری بودجه را بسته و هم راه سوداگری کاذب را گشوده است. وی گفت: همه پیشنهادهای ستاد بودجه باید در دولت به تصویب برسد، تا در لایحه گنجانده شود و مجلس شورای اسلامی نیز اظهار نظر کند؛ بنابراین مصوبات ستاد بودجه قطعی نیست و امکان دارد دولت و مجلس نظرات دیگری بدهند، اما چون کار کارشناسی صورت گرفته است، ما باید همه اعداد و ارقامها را با واقعیتهایی که قدرت اجرای آن را داریم و در چارچوب بودجه تعیین میشود، مشخص کنیم. همچنین امکان افزودن خبر به لیست علاقهمندیها و یا به اشتراک گذاری آن از طریق آیکونهای موجود در قسمت فوقانی صفحه نیز فراهم آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید