معنای عکس جنجالی سفارت روسیه در تهران

بر اساس نخستین و رایجترین تعریف، رشد اقتصادی یعنی افزایش بازدهی اقتصاد، در طول دورهای زمانی که حداقل ۲ دورهی ۳ ماههی متوالی است. ایران دوست و همسایه ماست و ما به تحکیم روابطمان بر اساس احترام دو جانبه ادامه می دهیم. آقای جلالی ادامه داد: امروز هند و روسیه خواهان این هستند که کالا از این طریق به هند برود و با حمایت راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ اولین کالا از این مسیر را در دو هفته پیش منتقل کردیم که یک محموله کاغذ از فنلاند تا آستارا آمد و از آنجا با کامیون به رشت حمل شد و از رشت با قطار به بندرعباس و از آنجا به بمبئی رسید.

وی درباره مسیر ریلی بین ایران و روسیه هم افزود: از سال 2000 تعدادی کشور مسیر کریدور شمال به جنوب را تصویب کردند که اگر ریلی به آن نگاه کنیم؛ مثلاً از سن پترزبورگ یا فنلاند به چابهار یا بندرعباس برسد که اگر به بندرعباس این کریدور برسد قطعه رشت به آستارا خالی است و اگر به چابهار نگاه کنیم دو قطعه آستارا به رشت و چابهار به زاهدان خالی است، البته چابهار به زاهدان با منابع داخلی در حال تکمیل است ولی رشت- آستارا متوقف و چهار سال است که بايد یکی از همسایگان 500 میلیون دلار فاینانس کند که این اتفاق نیفتاد و این به ضرر ماست چرا که امروز مفهوم توسعه با مفهوم امنیت گره خورده است.

وی افزود: اگر بخواهیم ویژگیهای دوره پهلوی را ترسیم کنیم چند محور اساسی دارد. وی گفت: ما در زیرساخت های جاده ای، راه آهن و بنادر ضعف داریم. سفیر ایران در روسیه ادامه داد: ما غلات مورد نیاز خود را از کشورهای آمریکای لاتین تهیه می کنیم در صورتی که بزرگترین تولید کننده های غلات؛ روسیه و قزاقستان است. آقای جلالی ادامه داد: ما سه مسیر هوایی، زمینی و دریایی برای دستیابی به بازار روسیه داریم، البته ما با روسیه مرز خاکی نداریم و برای استفاده از مرز خاکی باید از کشورهای واسط مثل ترکمنستان، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان و گرجستان استفاده کنیم.

همچنین، درصد رشد تولید ناخالص داخلی کشور با نفت و بدون نفت در سه ماهه چهارم سال ۱۳۹۹ به ترتیب برابر با ۵.۴ درصد و ۳.۴ درصد بود. سفیر ایران در روسیه گفت: 40 درصد از حجم مبادلات بین ایران و روسیه با ارز دو جانبه است و در تلاش هستیم که این میزان را افزایش دهیم و در بخش همکاری های بانک مرکزی دو کشور، پیام رسان ها، سوئیفت مشترک و مبادلات تجاری با ارز های ملی کارهای بسیار خوبی انجام شده است. سفیر ایران در روسیه گفت:در سال 2020 صادرات ایران به روسیه 105 درصد افزایش داشت یعنی از 390 میلیون دلار به 805 میلیون دلار رسیدیم. آقای جلالی افزود: در سال 2020 صادرات ایران به روسیه 105 درصد افزایش داشت یعنی از 390 میلیون دلار به 805 میلیون دلار رسیدیم البته این رقم بسیار پایین است.

سفیر ایران در روسیه گفت: ما در بخش های دیگر هم با روسیه همکاری داریم مثلاً در سال 2016 مقرر شد که پنج میلیارد دلار وام دولتی در قالب پروژه ها به ایران داده شود که این وام با سود دو درصد است و اخیراً اولین پروژه به نام سیریک که نیروگاه 1500 مگاواتی است آغاز شد؛ البته طرح های دیگر هم در حال پیشرفت است؛ مثلاً راه آهن اینچه برون- گرمسار، پروژه نیروگاهی رامین اهواز، گتوند علیا، راه آهن زاهدان- بیرجند و برخی خریدهایی که در بخش های قطار و واگن است. سفیر ایران در روسیه گفت: کریدور شمال به جنوب را راه انداختیم و مقرر شد هر ماه حداقل یک یا دو قطار از این مسیر عبور کند و در آینده نزدیک به هفته ای یک قطار برسد.

در صورت ارائه اطلاعات نادرست و یا ناقص که باعث گردد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای کاظم جلالی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما، افزود: ایران در سال 2001 قراردادی 20 ساله را با روسیه امضا کرد و در مجلس شورای اسلامی هم به تصویب رسید و مقرر شد اگر یکی از دو کشور نسبت به قرارداد و تمدید آن مطلبی دارند یکسال قبل از اتمام مطرح کنند، در غیر این صورت هر 5 سال یکبار تمدید خواهد شد.

در صورتی که زن و مردی به طلاق توافقی از هم جدا شوند ، زن باید به مدت سه طُهر پس از عادت ماهیانه ، عده طلاق توافقی نگه دارد . پس از اتمام اين دوره و در هنگام خريد خدمات، مشتری میتواند سطح خدمات متناسب با نيازهای خود را از میان پکیجهای SarvCRM انتخاب نماید. هیچ الزامی وجود ندارد که زن مهریه خود را ببخشد و همه چیز تابع توافقات طرفین است. چین توافق کرده روند توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی را سرعت ببخشد. برخی تصور می کنند که در طلاق توافقی زن باید تمام مهریه خود را ببخشد.

  • تحریم های مرتبط با کشتیرانی و کشتی سازی
  • تحریم های مربوط به واردات فرآورده های پتروشیمی ایران
  • ماده سوم: دوره آزمايشی رايگان استفاده از خدمات
  • تحریم های مربوط به واردات نفت و گاز از ایران
  • تحریم خدمات تبعی برای هر دسته از تحریم های فوق

6- دولت با استقبال و تبعیت از دستور و فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اتفاق نظر دولت و مجلس و رسیدن به یک صدای واحد و ممانعت از سوء استفاده دشمنان، همانطور که همواره بر گفت و گو و تعامل بویژه با سایر قوا عمل کرده، اقدام خواهد کرد و همه تلاش خود را برای ساماندهی به اقتصاد کشور، معیشت مردم و رفع عزتمندانه و خردمندانه تحریم ها بکار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید