مهمترین دستاوردهای ایلان ماسک – اخبار خودرو

ایلان برای پرتاب 3 موشک برنامهریزی کرد اما هیچ یک نتوانستند با موفقیت به فضا برسند و سرمایه زیادی را در این راه از دست داد. ایلان ماسک موفقیت های زیادی داشته است و برای رسیدن به اهداف خود هرگز دست از تلاش برنمیدارد. این پول بعدها توانست موفقیت بیشتری را برای وی به ارمغان بیاورد. موفقیت ایلان تنها در پرتاب موشک خلاصه نشد و او توانست بهعنوان مدیرعامل شرکت اتومبیل برقی خودروهای کاملا اتومات، ایمن و سریع خود را با نام برند تسلا موتورز تولید کند.

به گزارش carscoops، موشک فالکون ۹ که توسط اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۵ پرتاب شد، در مسیر برخورد با این جسم آسمانی قرار دارد. به گزارش کارآفرین نیوز، ایلان ماسک ۵۰ ساله در سالهای اخیر نه تنها در زمینه ثروت، بلکه در شهرت هم از بیل گیتس و جف بزوس فراتر رفته است. مارک زاکربرگ سال 2004 و در حالی که 19 ساله بود فیسبوک را در هاروارد و تنها برای دانشجویان این دانشگاه راه اندازی کرد.

ایلان ۱۹ ساله بود که توانست پذیرش تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه کوئینز ایالت اونتاریوی کانادا را دریافت کند. این ابرکارخانهها طوری طراحی شدهاند که کاملا خودکفا باشند و نیروی مورد نیاز خود را از انرژی خورشیدی و باد تامین میکنند. بهعنوان نمونه از دستاوردهای ایلان ماسک میتوان به تولید انرژی پاک، مزارع انرژی خورشیدی، شیوه نوین حمل ونقل به منظور کاهش ترافیک مانند هایپرلوپو غیره اشاره کرد. او همهی انرژی و ثروت خود را به این اختصاص داده است که آیندهای تازه بسازد. دلیل توجه رسانهها به او، حمایت ماسک از پروژههای بلندپروازانه و آیندهمحور و کمک به توسعه آنها است. این شرکت را با کمک برادرش کیمبال تاسیس کرد. در نهایت بازگشت و با سرمایه گذاری 100میلیون دلار شرکت موشکی خود با نام SpaceX را تاسیس کرد.

SpaceX ظاهراً به دومین شرکت خصوصی با ارزش در جهان تبدیل شده است. وی به دنیا آمده تا جهان راحتتر و بهتری را برای زندگی افراد به تصویر بکشد و به دیگران ثابت کند که هیچ وقت از شکست نهراسند و برای اهداف خود تلاش کنند تا به موفقیت برسند. ونس از داستان زندگی ماسک استفاده میکند تا به یکی از سؤالات زندگی همهی ما بپردازد. این داستان میتواند برای بسیاری از افرادی که استعداد کافی برای موفق شدن دارند، الهامبخش باشد. این کتاب داستان جالبی دارد. این کتاب به شما میگوید که حتی اگر ایدهی شما جنونآمیز به نظر رسید، باز هم از آن نگذرید.

سال گذشته آقای ماسک با کمیسیون بورس به دلیل حواشی ایجاد شده در حساب توییتر خود به توافق رسید که در مورد موضوعات مختلف میتواند توییت کند ولی در مورد اظهارنظر مربوط به رویدادهای خاص یا موضوعهای مالی مهم آزادی گستردهای نخواهد داشت. حدود یکسالی به این صورت سپری شد، در حالی که ایوان با فقر و بی پولی دست و پنجه نرم میکرد. تیم متخصص گام برتر بعد از مدت ها بررسی میان تمام تست ها و شیوه های استعدادیابی نوین جهان، کامل ترین و جامع ترین بسته استعدادیابی موجود را تهیه کرده و به افراد به راحت ترین شکل ممکن امکان استعدادیابی آن ها را می دهد.

  • سن: 47 سال
  • مراقبت های بهداشتی
  • ارزش خالص دارایی: 106.6 میلیارد دلار
  • سرگی برین (Sergey Brin)

بیل گیتس هم اکنون با ۱۳۹ میلیارد دلار ثروت خالص چهارمین ثروتمند حال حاضر جهان به شمار می رود. بیل گیتس امسال و پس از ۲۵ سال زندگی از همسرش ملیندا گیتس جدا شد و بخشی از ثروتش را هم به وی اهدا کرد. در این مدت بیکار نبود و کارهای کم درآمدی را انجام داد تا بتوند مخارج زندگی خود را تامین کند. ایلان ماسک مجبور شد به ناچار از دوستان خود کمک بگیرد و هزینهای را بابت پرتاب یک موشک قرض کند.

در سال ۱۹۹۵ ماسک با کمک برادرش کیمبال، توانستند شرکت نرمافزاری Zip2 را تأسیس کنند. ایلان ماسک همچنین تاکنون صدها میلیون دلار برای کمک به مدیریت مشکل تغییرات اقلیمی کمک کرده است. اگر ایلان ماسک در مورد گفتههایش صادق باشد، بیانگر الگویی عالی و قابل توجه از یک رهبر و مدیرعامل است که تمام تلاشش را به کار میگیرد تا تغییرات مثبتی را اعمال کند و نشان دهد که از افتادن به داخل گودال نمیترسد. آیا در رقابت شدید امروز، کشوری با نوآوریهای زیاد میتواند به رهبر دنیا تبدیل شود؟ بعد از دو سال از تحصیل خود در این دانشگاه، ایلان به دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا منتقل شد و توانست دو مدرک کارشناسی فیزیک و کارشناسی اقتصاد را بهطور همزمان دریافت کند.

رئیس تسلا اضافه کرد که این شرکت هیچ برنامه ای برای توسعه Cybertruck در سال جاری ندارد و در حال حاضر روی یک وسیله نقلیه 25هزار دلاری شرکتشان کار نمی کند. او همچنین اشاره کرد که برای چنین جایگاه شغلی به مدرک دانشگاهی و حتی مدرک دبیرستان هم نیازی ندارید و تنها مهارت شما در برنامه نویسی مورد سنجش قرار میگیرد. این کتاب همچنین برندهی جایزهی کتاب منتخب Goodreads در بخش علم و فناوری در سال ۲۰۱۵ شد. ایلان در سال ۱۹۹۵ به کالیفرنیا رفت تا دوره تحصیلی دکترای خود در زمینه فیزیک کاربردی و علم مواد را در دانشگاه استنفورد آغاز نماید؛ پس از گذشت دو روز از آغاز دوره دکترا، ایلان تصمیم عجیبی گرفت و از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف داد. قبل از فروش PayPal، ماسک بهعنوان بزرگترین سهامدار این شرکت محسوب میشد ولی پس از مدتی در سال ۲۰۰۲،ایبی کمپانی PayPal را حدود ۱.۵ میلیارد دلار خریداری کرد که در نتیجه فروش مبلغ ۱۶۵میلیون دلار به ایلان رسید.

سرمایهگذاران امیدوارند که قاضی پیش از برگزاری جلسه محاکمه در روز 31 مه (10 خرداد ماه سال آینده) نادرستی این توئیتها را اعلام نماید. در اوایل سال 2019، گیتس با اعلام حمایت خود از مالیات بر املاک بالاتر به واکنشهای عمومی در برابر میلیاردرها پاسخ داد. در مارس 2019، ماسک از مدل Y که مدتها تسلا انتظار آن را میکشید رونمایی کرد. او مدرک کارشناسی را در رشتهٔ فیزیک به دست آورد اما سال بعد تصمیم گرفت که در مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی در رشتهٔ علوم اقتصادی را نیز به دست آورددر سال ۲۰۰۰ با جاستین همسر اول خود آشنا و ازدواج کرد.

علت این کار او این بود که میخواست بر روی ایدههای کارآفرینانه خود در حوزه وب، انرژیهای تجدید پذیر و فناوریهای روز فضا تمرکز کند و زمان بیشتری از وقت خود را برای این علوم اختصاص دهد. قیمت سهام تسلا از آن زمان تقریباً ۱۰ برابر شد و جیپی مورگان ادعا میکند که تسلا باید آنها را چه به صورت نقدی و چه به صورت سهام پرداخت کند. این جوان که تا این لحظه بیش از ۱۵۰ هزار دنبالکننده توئیتری دارد با استفاده از یک «بات» (رُبات اینترنتی) کل تحرکات جت ایلان ماسک را رصد کرده و در توئیتهای خود اطلاعاتی نظیر زمان و مقصد پروازها و طول مدت سفر ایلان ماسک را منتشر میکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید