مهمترین عناوین جدیدترین اخبار کنکور سال 98 و 99

این فعال اقتصادی با اشاره به نرخ اعلام شده تورم از سوی دولت ادامه داد: گرچه تردید زیادی در واقعی بودن نرخ تورم اعلام شده از سوی دولت وجود دارد، اما به فرض صحت، این نرخ باز نمیتواند بیانگر افزایش واقعی هزینه زندگی حداقلبگیران باشد. باشگاه خبرنگاران جوان مهاباد- اردلان محمدپور گفت: میزان بارندگیهای سال زراعی جاری در این شهرستان با احتساب بارشهای چند روز اخیر به ۲۱۹ میلی متر رسیده که نسبت به سال زراعی گذشته حدود ۳۵ درصد افزایش دارد، ولی نسبت به دوره بلند مدت افزایشی نشان نمیدهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بینالملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این ماه ۲۵ هزار و ۳۹۵ مصدوم تصادفات نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که نسبت به سال قبل ۷.۴ درصد کاهش یافته است. علی رغم اینکه تورم نقطه به نقطه در سال 99 روندی صعودی داشته است، اما این امر در مورد روند تورم فصلی صادق نیست.

خادمی از تقاضای افزایش بیشتر دستمزد توسط کارگران در سال 98 گفت: میزان حداقل دستمزد در سال ۹۸ طبق رسم معمول پیش از شروع عید نوروز تعیین و یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان اعلام شد که نسبت به سال پیش از آن یعنی ۱۳۹۷( مبلغ یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان)، ۳۶ درصد رشد داشت.

وی افزود: حداقل دستمزد در بریتانیا برای افراد 21 سال به بالا ساعتی 6،5 پوند یعنی معادل حدودا 99120 تومان در هر ساعت است. تورم میانگین در سال 99 (میانگین تورم در سال 99 نسبت به میانگین تورم در سال 98) 46.7 درصد به ثبت رسیده است، تورم سالانه میانگین رقم خورده در زمستان 99، در مقایسه با شش فصل قبلی خود، در قله قرار دارد. این مرکز مجموع نرخ تورم سال ٩٨ و ٩٩ را ۶١.٧ درصد و متوسط نرخ تورم در این دوره را ٣٠.٩ درصد اعلام کرد.

نرخ افزایش بهای این اقلام از جمله هزینه مسکن و خوراک بالاتر از نرخ تورم میانگین است. البته بازه زمانی که این افزایش قیمت به مصرف کننده خرد منتقل می شود، در تمامی بخش های یکسان نیست.

گفتنی است؛ جلسه دستمزد کارگران همچنان امروز بدون نتیجه پایان یافت و جلسه بعدی به 29 اسفند ماه موکول شد. عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: با مصوبه امروز (11 اسفند 99) کمیسیون تلفیق حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری و کسانی که قرارداد مستقیم کاری با دولت دارند در سال 1399 2 میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود. به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، وضعیت بارشهای کشور در پاییز چندان مطلوب نبود و میزان بارشها در این فصل، بیانگر آن است که این فصل آنچنانکه پیشتر سازمان هواشناسی اعلام کرده بود یکی از خشکترین فصلهای ۵۰ ساله اخیر است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وضعیت بارشهای کشور در پاییز چندان مطلوب نبود و میزان بارشها در این فصل، بیانگر آن است که این فصل آنچنانکه پیشتر سازمان هواشناسی اعلام کرده بود یکی از خشکترین فصلهای ۵۰ ساله اخیر است.

در صورت عدم امکان ارائه تمام یا بخشی از ساعات آموزش در فضای حقیقی معلمان موظف اند در سقف ساعات ابلاغ هفتگی خود تمام یا بخشی از آموزش ها را در فضای مجازی ارائه کنند به جز دروس کارگاهی. مجموع ساعات برنامه ریزی شده، حضوری، نیمه حضوری، غیرحضوری و تراکمی معلمان نباید کمتر از ساعات تعهدها برای تدریس اعم از موظف و غیر موظف در هر هفته باشد. افزون بر این، حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان ۹ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین میشود که با احتساب فوق العادههای موضوع ماده (۶) قانون یادشده این میزان نباید کمتر از ۱۷ میلیون و ۹۷۴ و ۵۰۰ ریال شود و مابه التفاوت آن تا این مبلغ به سقف محاسبه شده، اضافه خواهد شد.

این فعال اقتصادی با تاکید بر استفاده از شواهد مستند برای تعیین حداقل دستمزد ادامه داد: مهمترین موضوع، استفاده از شواهد مستند برای تعیین حداقل دستمزد است و نباید این میزان براساس ایدئولوژی یا منافع سیاسی تعیین شود. جلسه ۷۱۳ کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی، با حضور دکتر سید سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد. اگر قصد دارید که بعد از مدت کار و فعالیت با کارفرما و مجموعه اداری، به قرارداد کاری خود خاتمه دهید و از شغل فعلی خارج شوید باید بدانید که ترک کار هم مانند سایر کارهای دیگر قاعده و قوانینی دارد و شما نمی توانید به طور یک دفعه ای به کار خود اتمام بدهید و دیگر از روز بعد به محل کار نروید.

بحث و جدل و ترک جلسه بخش جداناشدنی از این رایزنی میان دولت به عنوان بزرگترین کارفرما، دیگر کارفرمایان و نمایندگان کارگری است. قراردادهای کاری که به شکل موقت و غیر دائمی، منعقد می شوند از جهت این که کارفرما این حق را دارد که بعد از اتمام مدت زمان قرارداد، دیگر اقدامی برای تمدید آن نکند، کارمند یا فرد کارگر لزومی ندارد نگران قوانین و شرایط فسخ قرارداد و ترک کار باشد. برهمین اساس، افزایش حقوق کارکنان مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و شرکت های دولتی دارای مقررات خاص از جمله شرکت ها و دستگاه هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان های موضوع ماده ۵ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در سال 99 به میزان ۱۵ درصد تعیین میشود.

بر این اساس مبلغ عیدی و پاداش پایان سال 98 در بودجه سال آینده حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیشبینی شده است. بنابراین کمیسیون حداقل مزد این اهداف را موازنه میکند به این ترتیب که از تحقیقات در مورد تاثیر میزان مزد بر معیشت مردم، بیکاری و اشتغال استفاده کرده و براساس این شواهد علمی، پیشنهاد خود را به دولت بریتانیا ارائه میکند. تجربه ثابت کرده است که معمولاً دولتها در سال آخر «نظارهگر، منفعل و تماشاگر» هستند و این وضعیت خطرناک است و باز به استناد تجربه دولتهای مستقر در سال آخر به فکر جاانداختن نامزد مورد نظر خود برای ریاستجمهوری بعدی هستند و این خطرناکتر از قبلی است.

تورم تولید کننده بالا در سال 99 را تا حد زیادی می توان از افزایش شدید قیمت ها در تابستان و پاییز دانست، که در ادامه گزارش به این موضوع پرداخته شده است.

آقای هادی قوامی در ادامه سخنانش در جمع خبرنگاران و در پایان آخرین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ در خصوص چگونگی افزایش حقوق ها، تصریح کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بنا شد برای افزایش حقوقها در سال ۹۹ به این شکل اقدام شود؛ تمام حقوق بگیرانی که در سال ۹۸ حداقل حقوقشان یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان است، در سال 1399 50درصد افزایش حقوق خواهند داشت. به این ترتیب افرادی که حداقل دستمزد را دریافت میکنند، مبلغی به عنوان مالیات حقوق پرداخت نخواهند کرد. ثریا روزبهانی-همشهری محله: رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب با بیان این آمار به وضعیت تصادفات موتورسواران در سطح معابر شهر تهران اشاره کرد و گفت: «بر اساس بررسی آمار تصادفات منجر به فوت معابر شهر تهران از ابتدای سال تاکنون حدود ۴۶ درصد از متوفیان مربوط به موتورسیکلتسواران است.

مهمترین عناوین جدیدترین اخبار کنکور سال 98 و 99 در این بخش ارائه شده است. و به چه طریقی قرار است مدارس در سال تحصیلی جدید، کار خود را پی بگیرند؟

دیدگاهتان را بنویسید