نگاهی به عملکرد هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد

او در ادامه «رسیدن به توافق بهتر» را توهم خواند و گفت برای رسیدن به برجام «چندین سال فشار تحریم ، دیپلماسی دقیق و حمایت جامعه جهانی» صرف شده است. وی کنار گذاشتن مردم از صحنه تصمیم گیری را دومین تلاش دشمنان برای سیطره بر ایران دانست و افزود: وقتی هویت آسیب ببیند و مردم از صحنه تصمیم گیری کنار گذاشته شوند، اقتدار ملی از بین می رود ، وحدت ملت و بسیج عمومی برای صیانت از استقلال و تمامیت کشور آسیب می بیند و راه سلطه گران برای تضعیف و تجزیه کشور هموار شده یا امتیازات بزرگ به بیگانه داده خواهد شد و این همان چیزی است که در دوره معاصر بارها شاهدش بوده ایم. که منطقا باید از سوی طرفی انجام شود که از توافق خارج شده بود، شایان حمایت کامل ماست.ظریف در ادامه در حساب توئیتری خود مینویسد: احیای برجام یک موفقیت جهانی – به نفع ایران و جهان – و پیروزی عقل و دیپلماسی بر تعصب و تفکر صفر و صدی است.هشتمین دور گفتوگوهای احیای برجام در وین هفته گذشته با برگزاری نشست کمیسیون مشترک به ریاست علی باقری، مذاکرهکننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ازسرگرفته شده است.

دکتر احمدی نژاد نام ایران را ترجمان یک فرهنگ غنی انسانی دانست و گفت: تلاش چند هزار ساله اقوام گوناگون ایرانی با آداب، رسوم، زبان، ادبیات، لباس ها و ویژگی های متفاوت ، در مسیر کمال جویی و استقرار و ترویج یگانه پرستی، آزادیخواهی، عدالت طلبی، رفاه، صلح دوستی، صداقت، پاکی، همزیستی و جوانمردی،به خلق یک تمدن و فرهنگ متعالی انسانی و جهانی منجر شده است، فرهنگی که مبتنی بر فطرت الهی انسانهاست و همواره مورد احترام و استقبال عموم ملت ها بوده است. وی بخش مهمی از فرهنگ و تمدن جهانی را مرهون مجاهدتهای ملت ایران دانست و با تاکید بر نقش برجسته و پرافتخار ملت ایران در پرورش دانشمندان بزرگ و پایه گذاری علم و دانش در جهان افزود: صرفنظر از مشکلات ناشی از فساد حاکمان در مقاطعی محدود، بیش از هزار سال مدیریت ایرانیان بر بخش وسیعی از جهان، الگویی درخشان از مدیریت انسانی را به نمایش گذاشته که همواره مورد توجه و احترام دیگر ملت ها بوده است. طیبنیا وزیر اقتصاد دولت دوازدهم اعلام میکرد که ما قصد خصوصیسازی را داریم و میخواهیم حدود 400 شرکت را واگذار کنیم اما هیئت مدیره این شرکتها با این مسئله مخاالفت میکنند.

به گزارش رویترز، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی خود با «آندرس مانوئل لوپز» رئیس جمهور مکزیک به وی اعلام کرد که واشنگتن تصمیم دارد با افزایش ظرفیت اسکان مجدد آوارگان و همچنین فراهم کردن مسیرهای مهاجرت قانونی برای مهاجران، سیاستهای مهاجرتی ترامپ را به طور کامل تغییر دهد. جمشید دلشاد معروف به جیمی دلشاد متولد 1318 شیراز و یهودی است.در سال 1338 همراه با برادران خود به آمریکا مهاجرت نموده و در دانشگاه “نوردریج” کالیفرنیا در رشته علوم تحصیل کرد. وی فارغالتحصیل رشته مددکاری در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه پنسیلوانیاست. استاد دانشگاه علم و صنعت ایران به تلاش هدفمند شیطان برای تضعیف اقتدار ملی و تجزیه ایران اشاره کرد و افزود: سرزمین مانند جسم و هویت مانند روح و عامل زنده بودن یک ملت است و بر این اساس، تضعیف و نابودی هویت ایرانی از رهگذر اجرای اقدامات و برنامه های وسیعی تخریبی از جمله تلاش های وسیع بیگانگان بوده است که تحریف یا حذف تاریخ این سرزمین بخش کوچکی از آن محسوب می شود. پیش از نمایندگی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی سمنان را برعهده داشت. ربنای ایشان را همیشه در زمان افطار همه گوش میدادیم و لذت میبردیم. ایشان از شخصیتهایی است که بر گردن فرهنگ این مملکت حق دارد و خدمتهای زیادی کرده است.» او وقتی درباره محدودیتهایی که در آن دوران برای فعالیت محمدرضا شجریان اعمال شد، مورد پرسش قرار گرفت گفت: «آن زمان خود من هم بهعنوان رئیسجمهور با بایکوت مواجه شدم.

فقط افرادی قابل مصرف و قابل استثمار در راه اهداف حزبش برای تسلط بر منطقه. خسروی تاکید کرد: این یک واقعیت است که دشمن آمار همه کالاها از عدس و نخود و نان و گوشت گرفته تا مسکن را رصد میکند تا از به هم ریختن این بازارها سوءاستفاده کند و تبلیغات منفی علیه کشور راه بیندازد. وی به جایگاه با اهمیت ایران در چشم جهانیان اشاره کرد و گفت: ایران یک کشور ساخته و پرداخته از سوی قدرتمندان جهانی و استعمارگران نیست که با تقسیم جهان روی نقشه جغرافیایی ایجاد شده باشد، بلکه سرزمینی وسیع و متشکل از اقوام گوناگون است که در طول تاریخ، در کنار هم و در یک همبستگی کم نظیر و تلاش گسترده همگانی، یک ملت بزرگ را بوجود آورده که با فداکاری و از جان گذشتگی، از موجودیت خود صیانت کرده است. بههرحال رئیسجمهور سابق ایران در مورد محمدرضا شجریان گفت: «یکی از نواهایی که از کودکی در گوش ما بوده و هست، صدای استاد شجریان است. «خلافکارهای اصلی» و «ترورشون کن» تا مشخص شود رئیسجمهور سابق ایران تسلط خوبی روی سبک رپ دارد و اشارهای به آثار توپاک شکور، رپر فقید آمریکایی هم داشت. در این دیدار خادم ملت ایران طی سخنانی این رویداد مهم و تاریخی را از یک سو بیانگر عظمت و وطن پرستی مردم آذربایجان و از سوی دیگر نشان دهنده خباثت دشمنان ملت ایران توصیف کرد و ضمن تجدید ارادت به ساحت مردمان غیور این دیار ، به تحلیل تاریخی برخی حوادث مهم تاریخ کشور و بویژه دوران معاصر پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید