نگاهی به عملکرد هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد

برجام یک هفته بعد با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد تأیید و به عنوان ضمیمه الف به قطعنامه مذکور پیوست شد. این یک ویژگی برجسته حاج قاسم بود. پیش از انتشار گزارشهای وال استریت ژورنال، هلمز که از انتشار قریب الوقوع آنها با خبر شده بود به جنگ با این روزنامه پرداخت او 150 هزار دلار به دو بازرس خصوصی داد تا به دو نفر از کارکنان سابق این شرکت که گمان میکرد با وال استریت ژرونال مصاحبه کردهاند پرداخت شود تا آنها از اظهارات خود از وال استریت ژرونال را پس بگیرند. بهادریجهرمی در پاسخ به سوالی درباره استرداد مجرمین مالی ایرانی ساکن کانادا و بازگشت اموال عمومی به کشور خاطر نشان کرد: در این زمینه یک همکاری مشترک میان دولت، قوه قضائیه و پلیس اینترپل نیروی انتظامی وجود دارد و همه برای استرداد مجرمین متواری مالی همراه و جدی هستند و اثر این را در ماههای اخیر با استرداد برخی مجرمان دانهدرشت به کشور ملاحظه کردهاید و مابقی تبهکاران و غارتگران اموال مردم و بیت المال نیز که به خارج از کشور فرار کردهاند، قانون در تعقیبشان است.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده میزان افزایش حقوق کارکنان دولت 10 درصد نیست بلکه میانگین افزایش حقوق مجموع کارکنان دولت در سطح کشور 10 درصد است. بهادریجهرمی ادامه داد: این در حالی است که در ابتدای شهریورماه که دولت مردمی شروع به کار کرد، کمتر از 18 میلیون نفر دوز اول و کمتر از 7میلیون نفر دوز دوم واکسن را دریافت کرده بودند و در زمینه آمار مبتلایان نیز حدود 40 هزار نفر ابتلای روزانه و نزدیک به 700 نفر فوتی را شاهد بودیم. گویا در آن زمان شایعههای زیادی هم برای شما درست کرده بودند. وی افزود: توسعه زیرساختهای اقتصاد دیجیتال، برطرف کردن موانع و شتاببخشی به شکلگیری زیستبوم اقتصاد دیجیتال در کشور، حمایت از پلتفرمها و کسبوکارهای دیجیتال و فناوری پایه در کشور، بسترسازی برای توسعه اشتغال فناوری پایه در کشور، برطرف کردن موانع فعالیت پلتفرمهای ایرانی در سطح بین المللی و توسعه مهارتهای الزامآور اقتصاد دیجیتال، از جمله وظایف کارگروه یاد شده است. سخنگوی دولت همچنین درباره برنامه دولت برای بازگرداندن اعتماد مردم، خاطر نشان کرد: اصلیترین راهکار برای افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم، کار برای مردم و عملکرد دولت است و همین موضوع است که اعتماد را ایجاد میکند یا خدای ناکرده اعتماد را از بین میبرد.

در همین مدت از یک نقشه تقریبا قرمز کرونایی به یک نقشه تقریبا آبی رسیدهایم و تمام آن 360 شهری که قرمز بود امروز آبی یا زرد شدهاند. سخنگوی دولت در ادامه همچنین بیان کرد: در موضوع کرونا با عنایت خدا، همراهی مردم و تلاشهای شبانهروزی دولت، به نقطه امیدوارکننده و قابل قبولی رسیدهایم. سخنگوی دولت بیان کرد: درباره حضور نمایندگان دیگر کشورها در وین، این سفرها تصمیم مستقل کشورها و مربوط به روابط دوجانبه آنهاست و انجام چنین رایزنیهایی، مربوط به خودشان است و فضای مذاکرات را تحت تأثیر قرار نخواهد داد. طبیعی است کشورهای دیگر در چارچوب اقدامات دیپلماتیک کشور خودشان اقدام میکنند که البته بعضی کشورها حضور رسانهای بیشتری دارند بنابراین هیچ کشور و مقام دیگری نمایندگی از دولت ایران در مذاکرات ندارد. بهادریجهرمی در پاسخ به سوالاتی در خصوص برخی صحبتها درباره تغییر و ترمیم کابینه گفت: خواهش میکنم از انعکاس هرگونه شایعه بهویژه در حوزههایی که دغدغه مردم هست و با معیشت مردم سر و کار دارد پرهیز شود رابطه دولت با مردم شفاف است و هر تصمیم که بخواهد اتخاذ شود اول با مردم در میان گذاشته میشود. مرتضی مصطفوی نیز در رابطه با تاثیر احیای برجام بر بازار خودرو گفت: با احیای برجام تولید و عرضه بیشتر خواهد شد.

اعتماد مردم در حوزه کرونا و تأمین سلامت امروز ایجاد شد درحالی که قبلا وجود نداشت و امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه و تلاش شبانهروزی دولتمردان شاهد افزایش اعتماد عمومی به دولت باشیم. کاش آنموقع که سوار بر اسب مراد بودید و بر صندلی قدرتتکیه زده بودید، از این چهرههای ممنوع شده و محروم شده یاد میکردید! طبیعی است که هیأت ایرانی در چنین دیدارهایی دخالتی ندارد و بنای اظهار نظر در این مورد را هم نداشته و ندارد. ملکه الیزابت در پیام خود چنین نوشته است: ” من از طرف مردم بریتانیا، دانش و شجاعت کسانی که باعث شدند انسان پای در کره ی ماه بگذارد را ارج می نهم. وی خاطر نشان کرد: امروز البته خطر کرونا بهطور کامل برطرف نشده و در معرض سویههای جدید نظیر امیکرون که به شدت گسترشپذیر است، هستیم. همانطور که اهالی فوتبال میدانند “ایافسی” استانداردهای خاص خود را برای حضور باشگاهها در لیگ قهرمانان آسیا دارد و امسال علاوه بر حذف دو تیم ایرانی، شاهد حذف برخی از تیمهای مطرح عربستان، امارات، ژاپن، و کره جنوبی از لیگ قهرمانان آسیا 2022 هستیم. وقتی که الیزابت به هوش آمد پدرش شرایط را برای وی توضیح داد.

دیدگاهتان را بنویسید