«هاشمی، خاتمی، موسوی و کروبی توسط سرویسهای جاسوسی مدیریت میشدند»!

این باز الیزابت جز بازیگران بود. در خرداد، ما به این ذهنیت رسیدیم که روند بسته پیشنهادی ارز در شرایط فعلی دیگر کارآیی ندارد و سوء استفادههایی انجام میگیرد. رئیس جمهور گفت: مهلتی که دادیم بر این مبنا بوده که دیگران یعنی 5 کشور دیگر بتوانند این تحریم یعنی فشار آمریکا را جبران کنند و با آن برجام حفظ شود. هرچند نهایتا همانطورکه شایعه شده بود، علی کریمی ارتباط خوبی با احمدینژاد نداشت و این مورد را چندین بار با طعنه و کنایه نشان داد. رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما با همسایگان خود روابط بسیار خوبی داریم و اگر با یکی دو تا از همسایگان روابط خوب نیست، آمادهایم این روابط را به یک روابط مناسب و مساعد برگردانیم و از طرف ما مانعی وجود ندارد. گیلبرت، خاطرات و تجربیات خود را در مواجهه با مشکلاتش در زندگی و مخصوصا روزهایی که سعی میکرد راههای خوبی برای بهتر نوشتن و ایجاد خلاقیتهای بیشتر پیدا کند؛ برای ما نقل میکند. وی افزود: این علامت مثبت فعالیت مردم و حضور مردم به داخل علامت مثبت داد، اما متأسفانه خارجیها و مخصوصاً آمریکاییها پیامی که دریافت کردند آن پیام را نگه داشتند و آن پیام این بود که فکر کردند با فشار بیشتر میتوانند مشکلات اجتماعی و اقتصادی ما را افزایش دهند و لذا شما میبینید که 22 دیماه که ترامپ اعلام میکند اگر دیگران نیایند من به تنهایی از برجام خارج میشوم بعد از حوادث دی ماه در ایران است.

اگر دولت تلاش کند ارز بیشتر بیاورد و مردم تلاش کنند ارز بیشتر را جمع کنند و ببرند گوشهای پنهان کنند، هیچ وقت موفق نمیشویم اما اگر دولت و مردم در کنار هم باشند و این را هر دو وظیفه خودمان بدانیم و مردم به دولت اعتماد کنند که با همه تلاش دنبال حل مشکلات هستیم، موفق می شویم. دکتر روحانی با تاکید بر اینکه مذاکره یک مبانی دارد ، تصریح کرد: کسی که ادعا میکند و میگوید من تمایل به مذاکره دارم، باید این مبانی مذاکره را رعایت کند. نکته سوم هم اینکه حتی اگر فرض را بر صحت ادعای علیزادهطباطبایی بگذاریم که شریعتمداری از مصونیت قضایی برخوردار است و دادگاه علیه او رای نمیدهد، مردم و افکار عمومی که شاهد دادگاه و مباحث مطرح شده در آن خواهند بود و قضاوت خواهند کرد که آیا خبر کیهان درست است یا تکذیب خاتمی و اطرافیانش. وی گفت: قبلاً اگر مردم دلار را به بانک می بردند، اولاً ممنوع و قاچاق بود که از فردا دیگر قاچاق نیست و میتوانند ارزشان را داخل بانک ببرند و همچنین قبلاً وقتی بانک این پول را میگرفت وقتی طرف میخواست که پولش را پس بگیرد به ریال حساب می شد و پراخت می گردید اما اکنون در بسته جدید، بانک مرکزی متعهد است هرکس اسکناس خودش را در بانک به عنوان سپرده میگذارد، این بانک مرکزی است که به عهده میگیرد که همان ارز را به او با سود پرداخت کند و سودش را هم اعلام میکند هر چند درصدی که هست.

یعنی امروز بانک مرکزی متعهد است که با یک قیمت متعادل و یا حتی قیمت ثابت برای کالاهای ضروری و اساسی از جمله مواد غذایی، دارو، ملزومات و تجهیزات پزشکی اقدام کند یعنی این یارانه را دولت پرداخت میکند. بدهکاریاش را پرداخت کند ما همواره اهل مذاکره در تاریخ بودیم و هستیم. دکتر روحانی افزود: باید به مردم تکیه کنیم و در کنار مردم بوده و به مردم خدمت کنیم و در عملو نه با زبان نشان دهیم خادم مردم هستیم ، مردم ما هم اسلام را میخواهند و هم کشور عزیزشان ایران را و هم وحدت و انسجام و تمامیت ارضی را میخواهند. از ملت بزرگ ایران بخاطر ایستادگی و مقاومت 12 ساله در برابر انواع فشارهای غلط و نابجا، از مقام معظم رهبری به عنوان راهبری که در شرایط سخت با دستان پرتوان و با هدایتهایشان همواره به ملت، کشور و نظام و به دولت کمک کرد و در این مسیر با ارشاداتشان و با نظارتهایشان و با دقتهایشان بار سنگینی را بر دوش داشتند. وی اظهار کرد: چون این نظام بر حق است، افراد صالح باید زمام امور را به دست بگیرند. طبق این اصل و در مسایل اساسی نمایندگان ملت در مجلس میتوانند تصمیم بگیرند تا موضوع به رأی عمومی گذاشته شود و مشكل حل شود.

تمامی دوستان ما در سال ۹۴ از عراق و سوریه و لبنان گرفته تا همه کشورهای دوست تلفنی به من تبریک گفتند همه عزیزان ما در منطقه مثل حزب الله به ما تبریک گفتند. همین امروز و در اولین قدم تحریم آمریکا، اروپاییها در برابر آمریکا ایستادگی کردند و آن قانون ممانعت از تحریم یا انسداد را اعلام کردند و گفتند هرشرکتی که با ایران کار میکند اگر بخواهد حرف آمریکا را در تحریم قبول بکند و ایران را تحریم کند، اروپا آن را تحریم میکند. دکتر روحانی با اشاره به اینکه اروپا امروز روبروی آمریکا ایستاده در حالی که همیشه متحد آمریکا بوده است، افزود: ما امروز در سراسر جهان تنها نیستیم یعنی همه کشورهای جهان به جز چند کشور معدود حامی و طرفدار ایران هستند و ایران را به عنوان، متعهدی که قابل اعتماد است و به عنوان کشوری که در هر تعهدی قابل اعتماد است، میشناسند. دکتر روحانی با بیان اینکه آن لیست اقلامی را که به عنوان اقلام ممنوعه اعلام کرده ایم به قوت خود باقی است ، گفت: آن ممنوعیت الان برداشته نمیشود مگر اینکه شرایط مساعد بعدی را ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید