وام فوری با سند ملکی بدون ضامن – موسسه حقوقی راهیان عدالت

بسیاری از خرده بانکها خدمات کوچک تجاری مثل ارائه وام یا خطوط اعتباری را به سایر خدمات خود مثل رسیدگی به حسابهای بانکی افزودهاند تا مشتریانی را که علاوه بر رسیدگی به حسابهای شخصی به خدمات بانکی دیگری هم احتیاج دارند، حفظ کنند. دولتها یکی پس از دیگری بارها قول اصلاح نظام بانکی دادند و جلساتی برگزار کردند اما سرانجام آن هیچ بود، زیرا هیچگاه لایحهای به مجلس نرفت. به گفته طراحان، نظام بانکی بدون توجه به شرایط تسهیلات گیرنده که متوقف است یا در حال ادامه کار، فقط جریمهها را لحاظ میکند. در ادامه مراحل ورود به سامانه پیچک بانک کشاورزی با راهنمای تصویری برای کاربران آورده شده است. کند شدن نسبی ورود نقدینگی به بازار در کنار برخی گزارشهای نامناسب از عملکرد فصل زمستان شرکتها باعث شد که سمت و سوی اصلاحی بازار در این هفته پررنگ شود. اگر همیشه نرم افزار خود را بروز نگه دارید و در صورت امکان قابلیت بروزرسانی خودکار را فعال کنید، میتوانید ریسک قربانی شدن در این نوع حملات را به حداقل برسانید. چرا که از نظر تحلیلی، تنها عامل تعیین کننده قیمت است و اگر روند نمودار بر خلاف چیزی که تصور می شد حرکت کند، می توان با یک حد ضرر مناسب از معامله خارج شد.

بنابراین حذف سود مرکب مشکلات بنگاههای اقتصادی را حل می کند، البته مراجع تقلید و فعالان اقتصادی از مدت ها قبل خواستار حذف ربح مرکب در نظام اقتصادی کشور بودند و به آن معترضاند. کامران ندری، معاون سابق پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) در گفتوگو با خبرنگار الف، در مورد طرح حذف سود مرکب، گفت: براساس آموزهای اسلامی و مسئله ربا، آنچه که در نظام بانکی ما رخ داده شباهت زیادی به ربای جاهلی یا جلی دارد، به این معنا که وقتی بدهکار بانکی در سررسید از عهده باز پرداخت بدهی خود بر نمیآیند، نظام بانکی خواسته با ناخواسته، آگاهانه یا ناآگاهانه با تمدید مهلت باز پرداخت بدهی بدهکار، به مبلغ بدهی به صورت ربح مرکب اضافه میکند که این مشابهت زیادی با ربای جلی در آموزههای اسلامی دارد که در تاریخ اسلام ربای قرآن و یا ربای آشکار از تعابیر بکار رفته درباره آن است. ؛ درنتیجه بار دیگر قرار شد تا جزئیات جدیدی از این تسهیلات اعلام شده و شرایط وام ودیعه بازنگری شود. در 670 مرکز، دريافت وام قرضالحسنه به مبلغ يک ميليون ريال سه ما بعد از افتتاح حساب، دريافت کارت اعتباري سبز به مبلغ3000000ريال شش ماه پس لز افتتاح حساب و استفاده از پوشش بيمه اي مناسب تا سقف 12000000ريال از مزاياي ويژه دارندگان کارت ملي جوان مي باشد.

بعد از تمام شدن اقساط و بهره ناچیزی که در همان ابتدا مشخص میکنند وثیقه به فرد پس داده می شود . چاپ چهار جلد دیوان استاد، از دیگر اتفاقات مهمی است که در طول دوران خدمت ایشان در بانک کشاورزی روی داده است. سرپرست عملیات پشتیبانی وخدمات فنی (ساعی) بانک ملت در ادامه افزود: «بانکها در راستای ارائه خدمات مطلوب و جلب رضایت مشتریان همگام با پیشرفت فناوریهای جدید، ارائه خدمات بانکداری اینترنتی متنوع را بر پایه بسترهای اینترنتی امن در دستور کار قرار داده است. روزنو :بازار سرمایه برخلاف روزهای گذشته امروز روندی نوسانی داشت به طوری که شاخص کل بورس در ساعات میانی معاملات تا یک میلیون و ۲۹۹ هزار واحد کاهش یافت اما در ادامه معاملات کمی روندی صعودی به خود گرفت با این حال نتوانست سبزپوش باقی بماند. وی ادامه داد: یکی از برنامههای بانک مرکزی تقویت کفایت سرمایه بانک هاست که در این زمینه امیدواریم مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش سرمایه بانکها بتواند به تقویت کفایت سرمایه بانکها منجر شود.

مجلس در جلسه ۸ مردادماه سالجاری ایرادات طرح حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلاتگیرندگان را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح و آن را برای تبدیل شدن به قانون به این شورا ارسال کرد. بانکها زمانی که دارایی یا تسهیلات پرداخت نشود، روی آن جریمه اضافی قرار میدهند و این دارایی که مشخص نیست پرداخت میشود یا خیر، روزبهروز بزرگتر شده که با آن، دارایی موهوم میگویند. مجلس برای حذف ربح مرکب دست به کار شد و طرحی با عنوان «الزام بانکها و مؤسسات اعتباری غیربانکی به حذف سود و جریمه مضاعف از بدهی تسهیلاتگیرندگان» را تصویب کرد. آیا وثیقه گذاشتن ملک مورد رهن به صورت مشترک با سایر بانکها امکانپذیر است؟ دولت به عنوان بزرگترین سرمایه گذار و تاجر اقتصاد ایران بنا به سیاستها و اهداف خود محرک سرمایه گذاری و ایجاد در یکی از زیربخشهای اقتصاد کشور از پتروشیمی و پالایشگاه گرفته تا مسکن و راهسازی میشد و بودجههای دولتی از طریق سازمانها و بنیادها و بنگاههای وابسته به دولت در اختیار پیمانکاران بخش خصوصی قرار میگرفت و بانکها ناگزیر بودند تا سیاستهای کلان خود در اعطای تسهیلات و جذب منابع را بر اساس لوایح سالانه بودجه تنظیم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید