وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

وزیر بهداشت با ابراز نگرانی مستمر در خصوص سه رقمی شدن فوتی های کرونا، گفت: این نگرانی را بارها ابراز کردم و این نگرانی در شرایطی بود که ما برنامه مهار کرونا تا ته خط برای سه مرحله مدیریت ، کنترل و مهار برنامه ریزی کرده بودیم. آلودگی هوا به ویژه در مناطق شهری، عدم مدیریت درست پساب صنعتی، جنگلزدایی، بیابانزایی، آلودگی نفتی در خلیج فارس، تلفات در تالابها بر اثر خشکسالی، فرسایش خاک و آلودگی آب، از مهمترین مسائل زیستمحیطی در ایران هستند. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

هرگونه کاستی در موجودی تست و دارو سریعا به معاونین مربوطه اعلام گردد. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید میکند: علائم ابتلاء به کرونای حاد در بین کودکان مانند بزرگسالان شامل تب و سرماخوردگی است و در کودکان معمولاً این علائم شدت زیادی پیدا نکرده و منجر به درگیری ریوی نمیشود و مشکلات حاد ریه در بین کودکان شیوع کمتری دارد. با این حال، سپاه و پلیس اغلب اعتراضات تودهای را با روشهای خشونتآمیز سرکوب میکردند که منجر به کشته شدن هزاران معترض شد. خطرات بیماری کرونای حاد برای کودکان این است که بعضی اوقات بیماری سریع پیشرفت پیدا میکند و منجر به درگیری قلبی بیشتر به صورت کاهش فشار خون و درگیری ریوی به صورت تنگی نفس در بین کودکان ایجاد میکند و اختلال سیستمهای دیگر بدن کودکان مانند نارسایی کبد، کلیه نیز اتفاق میافتد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۱.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۵.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. بوذری تصریح میکند: سرفههای زیاد از نشانهای ابتلاء به سویه «امیکرون» است و میتواند برونشها را درگیر کند، کودکان هم به دلیل واکسینه نشدن احتمال ابتلاء شدن به این سویه جدید را دارند.

موسیقی در دوران ساسانیان قابل توجه بودهاست و ساسانیان، شمار فراوانی از سازها را به کار بردهاند. ↑ در همان دوران نیز نام بومی کشور ایران بودهاست و به درخواست حکومت ایران از جامعهٔ بینالمللی اشاره شدهاست. تحریمها علیه ایران، سیاست خارجی این کشور و نبود منابع مالی، به عنوان دلایل ناتوانی ایران در صادرات گاز دانسته میشوند. مهار فاز سوم و پرالتهاب COVID-19 دستاورد گرانسنگ دیگری بود برای ­همکاران ارجمندم در دانشگاه­ها و دانشکده­ های علوم پزشکی کشور که در شرایط طوفانی جهان که آمار ابتلا و مرگ و میر رو به تزایدست­، کاهش موارد بستری و مرگ و میر هموطنان عزیزمان­، قدردانی ملت شریف و همه دست­ اندرکاران عرصه اجرایی کشور را در پی داشت.

3- تعداد تست­ها هنوز در حد قابل قبول نمی­ باشد­، لذا علاوه بر شناسایی موارد علامت­ دار­، تست افراد مرتبط به طور متوسط ده تست به ازای هر فرد علامت­ دار مثبت باید ادامه یابد. مطالعات هنوز برای شدت بیماریزایی اومیکرون در کودکان کامل نیست و باید این مطالعات کاملتر شود. اما آنطور که از مراکز درمانی خبر میرسد، این بیماری در طول زمان، شدت میگیرد و حتی در مواردی فرد با اینکه نشانههای سرماخوردگی دارد اما بهتدریج با علائمی مانند آنچه در سویه کلاسیک کرونا، دیده میشد یعنی درگیری ریه، به بیمارستانها مراجعه میکند. این خبر روز پنجشنبه پس از تحقیقات مشترک مرکز مدلسازی و تحلیل اپیدمیولوژیک آفریقای جنوبی و موسسه ملی بیماریهای عفونی (NIIZ) اعلام شد.رویترز به نقل از دانشمندان آفریقای جنوبی گفت: “داده ها نشان می دهد که سویه امیکرون توانایی دور زدن ایمنی از COVID-19 دریافت شده توسط افراد مبتلا به انواع قبلی ویروس کرونا را دارد. خطر ابتلا مجدد به ویروس سویه امیکرون سه برابر بیشتر از انواع قبلی است.”به نوبه خود، آن فون گوتبرگ، کارمند NIHE، روز پنجشنبه در طی یک جلسه توجیهی توسط دفتر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (WHO) در آفریقا گفت که واقعیت بهبودی از کووید ناشی از یکی از انواع قبلی عفونت ویروس کرونا محافظتی در برابر ابتلا به سویه امیکرون ویروس کرونا ایجاد نمی کند.

وزارت بهداشت اعلام کرد تا افراد هر چه سریعتر دوزهای واکسن خود را تزریق کنند چرا که کسانی که سه دوز واکسن را تزریق کردهاند، در برابر اومیکرون مصونیت بیشتری دارند. زحمات ستاد اجرایی برای تولید دارو چشمگیر بود، کرونا ویروس پیچیدهای است و ممکن است هر روز تغییرات جدیدی در آن ببینیم، اینکه یک دارو موثر هست و فردا نیست در تمام دنیا اینگونه است، مهم این است که ملت ما باور کرد که کشور ما توانایی تولید دارو را دارد و ملت در اوج تحریم احساس حقارت نکرد، یک بیمار ما پشت درب بیمارستان نماند، هیچ بیماری به دلیل کهولت سن پشت در بیمارستان نماند و هیچ بیمار افاغنه محروم از درمان نشد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا که امروز و با حضور امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد با بیان اینکه درود میفرستیم به روان پاک امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافعان حرم، شهدای مدافع سلامت و شهید دکتر فخری زاده که جای ایشان امروز خالی بوده و حتما روح بلندشان در این مراسم حاکم است، گفت: از سردار آشتیانی وزیر محترم دفاع، همه دوستانی که در این مراسم شرکت کردند و همچنین از دانشمندان وزارت دفاع که انصافا در همه عرصه ها موفق بودند، تشکر میکنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: اولین جلسه ستاد پس از انتخابات برگزار شد، روی بحث تولید تجهیزات متمرکز شدیم، در زمینه تامین تجهیزات پزشکی از خارج از کشور در روزهای نخست نیز موفق بودیم هرچند در برخی مواقع دشمن عهدشکنی کرد اما توجه داشته باشید ستاد اجرایی موفق شد کمتر از ۲۴ روز کارخانه تولید ماسک را راه اندازی کند و تاکنون نزدیک به صد میلیون ماسک تولید و در اختیار وزارت بهداشت قرار دادهایم.

  • تعداد پذیرش دانشجو: 54278 نفر
  • آب یکسوم پیمانه
  • شهرخبر – خواص فوق العاده روغن کنجد
  • پیام نور: 3572 نفر
  • بهداشت جنسی
  • گزارش وضعیتی
  • موسسات غیر دولتی و غیر انتفاعی: 7433 نفر
  • ارائه کد نظام وظیفه برای آقایان

وی افزود: به عنوان حس وظیفه شرعی و انسانی که خودمان احساس کردیم از روز اول در خدمت وزارت بهداشت بودیم و این کمک تا روز آخر ادامه دارد، منابع فنی و نیروی انسانی ما نیز در اختیار وزارت بهداشت است. وی افزود: تولید و توزیع داروی رمدسیور و فاویپیراویر برای مناطق محروم جای تشکر دارد، و اگر در پاییز همراهی انفلوانزا با کرونا داشته باشیم ظرفیت تله مدیسین ستاد اجرایی فرمان امام به کمک ما خواهد آمد. در کودکان زیر یک سال تب بالا اهمیت بسیار زیادی دارد، بنابر این در صورت تبی که با درمانهای عادی پایین نیاید والدین باید با اورژانس تماس گرفته و پزشک کرونا را نیز در لیست تشخیصهای خود قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید