چرا دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارد؟

با ما همراه شوید تا در این مقاله به زبانی کاملا روان و ساده به تمامی این سوال ها پاسخ دهیم. ما این دوره را به شکلی آماده کردیم که از موضوعهای مقدماتی کار را شروع میکند و تا اندازهای بخشهای حرفهای و پیشرفته را هم پوشش میدهد. همین موضوع به دغدغه ما تبدیل شد. تبلیغات در شبکههای اجتماعی مانند اینستاگرام به دو حالت تقسیم میشود، تبلیغاتی که افراد مشهور و پیجها انجام میدهند و تبلیغاتی که پلتفرم اینستاگرام به صورت پروموشن انجام میدهد. همان طور که در بالا نیز اشاره شد، اگر شما نیز قصد دارید به دنیای دیجیتال و بازاریابی در آن وارد شوید، دوره های مختلفی در تمامی شهرهای کشور به صورت آنلاین و یا حضوری برگزار می شود.

در همان طول دوره آزمونهای لازم برای دریافت مدارک برگزار میگردد. به علت شرایط بهداشتی در تاریخ جدید که اعلام شده است برگزار میشود. برخلاف هفته گذشته که آرام و کمنوسان سپری شد، اکنون نرخ رمزارزها با سرعت زیاد در حال کاهش است. در دیجیتال مارکتینگ اگر بخواهید ابزار محور کار کنید، برای مثال از ابزار سئو برای دریافت ورودی استفاده کنید و فکری به حال تبدیل این ورودی ها به مشتری نکنید ذهنیتتان نسبت به دیجیتال مارکتینگ اشتباه است.

در این مرحله، مشتری از شما راضی و از خرید خود بسیار خرسند است. مهران منصوری فر در کتاب 7 اصل پرکاربرد موبایل مارکتینگ در سال 2020 ، ترندهای جدید این نوع از بازاریابی را که با شروع سال 2020 دچار تحولات زیادی شده بررسی میکند. با افزایش چشمگیر کاربران در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک ، راه اندازی کمپین های تبلیغاتی به کمک این رسانه ها ، تاثیر بسیار زیادی در ارتقا و آگاهی از برند دارد، ضمن اینکه بسیاری از کسب و کارها از شبکه اجتماعی به عنوان کانال فروش مستقیم نیز استفاده می کنند.

قیف فروش شامل 4 مرحله است که شامل Awareness یا آگاهی، Interest یا علاقه، Disire یا تمایل و Action یا اقدام می شود. البته باید اعتراف کرد از آن جایی که دیجیتال مارکتینگ مبحث جدیدی است، هر کسی بر مبنای توانمندیهایش تعریفی از اجزایش ارائه میکنند که قابل دفاع هم هستند. رتبه بالای سایت شما نسبت به سایر رقبا به این معنا است که مخاطب با جستجوی عنوان محصول، خدمات و یا صنعتی که در آن فعالیت دارید، شما را در صدر نتایج گوگل و بالاتر از سایرین مشاهده کند و این به معنای افزایش تعداد کلیک بر روی سایت شما است و در نهایت فرصت مناسب برای افزایش تعداد مشتری وفا دار می باشد.

تسلط بر تکنیکهای بازاریابی دیجیتال یکی از پیشنیازهای اصلی موفقیت در دنیای فناوریمحور امروزی است. یکی از اساتید با تجربه این دوره آموزشی آقای میرهادی رادی مشاور و مدرس دیجیتال مارکتینگ بسیاری از شرکتهای بزرگ هستند که مباحث طراحی کمپینهای دیجیتال مارکتینگ و اتوماتیک سازی فرآیند بازاریابی و فروش دیجیتال (Marketing automation) را به طور کاملا کاربردی و کارگاهی تدریس میکنند.

بازدهی این بازاریابی بسیار بالا است و شما می توانید در زمان بسیار کوتاه تری فروش خود را چند برابر کنید. هرکس نداند فکر میکند مشغول یللی تللی کردن است اما همان لحظاتی که به مانیتور خیره شده و قهوهاش را مزه مزه مینوشد مشغول فروش میلیونی یا حتی میلیاردی است. اما هنوز هم میتوانید با اینفلوئنسرها کار کنید. در این این روش شما میتوانید از بیلبوردهای دیجیتالی استفاده یا سمپلینگ الکترونیکی. این ابزارها و کانالهای توزیع محتوا باعث میشود کیفیت محتوای ارائه شما افزایش پیدا کند، تحلیل خوبی روی بازار و رقبا داشته باشید، مخاطبان زیادی را پوشش دهید، همواره با کاربران در ارتباط باشید و بتوانید از روشهای متنوع برای بازاریابی و تبلیغات استفاده کنید.

اگر جویای کار هستید و دوست دارید شغلی با درآمد مناسب داشته باشید، یادگیری دیجیتال مارکتینگ می تواند شما را به هدف برساند. با یادگیری این علم روز می توانید برای شرکت ها و سایت های مختلف چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین کار کرده و درامد قابل توجهی برای خود داشته باشید.

البته به صورت کلی، یک دیجیتال مارکتر، نیازی به مهارت طراحی سایت ندارد و با همکاری و هماهنگی طراح سایت و توسعه دهندگان، میتواند کار مارکتینگ را پیش ببرد؛ با این حال، آشنایی نسبی با زبان هایی مانند HTML, CSS، او را برای بررسی بهتر سایت، کمک میکند. محتوا هر متن، تصویر، صوت و یا فیلمی است که شما در سایت، نرم افزار و یا شبکه اجتماعی خود پخش می کنید. پیشنهاد میکنیم ویدیو موجود در این صفحه را که مربوط به قسمت بازاریابی درونگرا است مشاهده کنید و بعد از آن تصمیم به دریافت دوره کنید. دریافت مدرک هزینه جداگانه ندارد.

بابت مدرک MPT اتریش هزینه جداگانهای دریافت نمیشود. برای مدرک گوگل، صرفا لینک معتبر از سایت گوگل میباشد. و اینکه آیا برای مدرک گوگل با مهر و هولگرام ارائه میگردد یا صرفاً لینک معنبر از سایت گوگل و پرینت آن است؟ بهبود سرعت بارگذاری صفحات وبسایت، ساده کردن ساختار وبسایت برای «خزش یا کراولینگ» (Crawling) و قابل درک کردن آن برای موتورهای جستجو از فعالیتهای اصلی و بسیار مهم سئو فنی به شمار میرود. برای درک بیشتر، مثالی را بیان میکنیم. به خصوص اگر شما در دنیای انلاین فعالیت می کنید، برای مثال اگر یک فروشگاه آنلاین دارید و یا خدمات خود را به صورت اینترنتی ارائه می کنید، دیجیتال مارکتینگ انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

با این شیوه شما به راحتی می توانید برای کانال های متعدد به صورت یک جا محتوا ایجاد کنید و می توانید تحلیل هایی از پلتفرم را نیز مشاهده نمایید. انتشار ویدئو می تواند به صورت مستقیم محصولات یا خدمات شما را تبلیغ کند و یا می تواند یک ویدئوی سرگرم کننده باشد و غیر مستقیم تبلیغات را منعکس نماید. آمارها نشان می دهد که به طور میانگین هر فرد در هر 6 دقیقه یک بار تلفن همراه خود را چک می کند و سری به شبکه های اجتماعی خود می زند!

دیدگاهتان را بنویسید