چینی الیزابت ساخت کجاست ؟

مادرش ملکه الیزابت شد. در یک لحظه الیزابت در برج لندن قفل شد اما در تمام طول آرامش باقی ماند. اما برجام (حتی) اگر بتواند در همان چهارچوب قبلی ادامه پیدا کند از قبل شکستخورده است. اما مدتی است که وزیر امور خارجه، سایبر دیپلماسی ایران را به صورت گسترده از طریق توییترش دنبال می کند و جنگ رسانه ای تمام عیاری را با ترامپ و نخست وزیر اسرائیل به خصوص وزیر خارجه فعلی آمریکا، به راه انداخته که بازتاب های بین المللی بسیاری داشته است. رییس جمهوری گفت: از لحاظ رشد اقتصادی در سال ۹۹ علیرغم این که اکثر کشورهای جهان رشد آنها منفی بوده کشور ما هم در مجموع رشد مثبت بوده در بخش صنعت و کشاورزی حرکت بزرگی شده است و در خدمات یک بخش دچار مشکل بوده، اما در بخشهای دیگر تلاش شده برای این که زندگی و اقتصاد مردم علیرغم سختیها بچرخد. هزینههای زیادی ایجاد کرده بود و ورشکستگی بانکها را به خاطر ضعف اقتصادی رقم زده بود که در سال ۲۰۰۸، منجر به بحران بانکی شد. دکتر احمدی نژاد: ببینید؛ یک عده قلیلی هستند که وقتی شما سقف را می بندید، آن عده فرصت پیدا می کنند. احمدینژاد: اینطور نیست. اجازه بدهید مثالی برای شما بزنم.

واقعیت این است که برای رهایی از این بنبست، طرفین باید از برخی از خطوط قرمز خود عقبنشینی کنند. البته خود آقای ولایتی هم در مقاطعی نشان داد که بیشتر تمایلش به طرز تفکر بین الملل گراست. امروز بهخاطر اینکه ملتها از این حقوق محروم شدهاند ما شاهد فقر گسترده، فاصلهٔ طبقاتی بسیار عظیم، سلطهگری و جنگ و نزاع و اختلافات وسیع بین کشورها هستیم. تحریم همیشه ما را وادار کرده که به خود بیائیم، به خود فکر کنیم، از درون خود بجوشیم. همزمان واحد پول ترکیه به سرعت ارزش خود را از دست میداد و بازار سهام این کشور هم اوضاع بهتری نداشت. در روش اتحادهای استراتژیک، هر یک از شرکا باید علاقه ­مند باشد تا بخشی از قدرت کنترلی خود را از دست بدهد و ریسک بالقوه تقویت یک رقیب از کشور دیگر را بپذیرد. مناسب برای استتار افراد نظامی است، که با توجه به شرایط خود از آنها استفاده میکنند. در موافقتنامهها و قراردادها باید اصل توازن تعهدات و مسئولیتها برای دو طرف رعایت شود. این کارشناس صنعت خودرو تاکید می کند که احیای برجام به سادگی نمی تواند تورم را در اقتصاد ایران و بازار خودرو کاهش دهد و مشتریان این بازار باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند و تصور نکنند با احیای برجام قیمت کالاهای مختلف در بازارها سقوط می کند.

خدای متعال همه انسانها را از یک اصل آفریده است. انسانها برای دوستی، همکاری و عشقورزی آفریده شدهاند، نه برای دشمنی و درگیری و چپاول ثروتهای دیگران. تحریم به هیچ عنوان برای ما تهدید نبوده است. وی گفت که موضوع انتصاب ماتیس به عنوان وزیر دفاع ‘بطور بسیار جدی’ در دست بررسی است. نروژ همیشه به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی معرفی می شود ولی از لحاظ کاری به عنوان یکی از کشورهای مطرح با بیشترین تعداد کارمندان دولتی شناخته می شود. اصل حل اختلاف در برجام میگوید برای رسیدگی به اختلافات شورایی مرکب از هفت کشور یعنی ایران و شش کشور مخالف تشکیل میشود که هر کدام یک رأی دارند و تصویب هر موضوعی نیازمند هفت رأی است. امریکا جانشین طاغوت اعظم قبلی یعنی انگلیس است. دایانا کشته شد توسط نیروهای نظامی خود انگلیس و معلوم نیست به دستور کی! مجلس سوم که رياست آن تا قبل از انتخاب هاشمي بهعنوان رئيسجمهور با خود وي بود، اکثريتي داشت که به سمت نيروهاي چپ موسوم به نيروهاي خط امام(ره) و مجمع روحانيون مبارز متمايل بود و شايد از اين حيث، هاشمي تمايل داشت که از نيروهاي چپ در کابينه خود استفاده کند. من فکر میکنم این شرایط باید تغییر کند.

من فکر میکنم باید تغییرات اساسی در دنیا ایجاد شود. احمدینژاد: این را باید از مردم بپرسیم. بههمین خاطر تا امروز نتوانسته مشکل را حل کند. فکر میکنید مذاکره بر سر توافق هستهای ایران باید همچنان ادامه پیدا کند؟ این مذاکرات اگر قرار باشد ادامه پیدا کند باید براساس عدالت و احترام و قواعد حقوق بینالملل ادامه پیدا کند. یورونیوز: در بحث بر سر مذاکرات برجام و بهخصوص در بازگرداندن ایالات متحده به سر میز مذاکره، آیا فکر میکنید اتحادیهٔ اروپا ایران را ناکام کرده است؟ یورونیوز: یکی از میراثهای دولت روحانی مذاکرات برجام است که همزمان با گفتگوی ما ادامه دارد. ترامپ الان یک قدم از آن لحن تندی که علیه ملت ایران و حکومت داشت، برگشته است. آزاداندیشی امری است که باید از آن دفاع کرد. ما دوست داریم اتحادیه اروپا از سایهٔ آمریکا بیرون بیاید. احمدینژاد: ما آرزویی داریم که نمیدانیم چقدر امکان تحقق یافتن دارد. ما فامیل در تهران و مشهد زیاد داریم و این موضوع روحیه دهنده و کمک کننده است. این اعلام نتیجه در مورد مسئله سوریه در حالی بود که یک روز قبل مانده به دیدار مذکور، تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده که “واشنگتن میخواهد برای حل مسئله سوریه با فدراسیون روسیه همکاری کند”.

دیدگاهتان را بنویسید