5 کتاب که ایلان ماسک توصیه میکند برای موفقیت بخوانید • دیجیکالا مگ

توییت ماسک در پاسخ به یک کاربر مدافع تسلا بود که استدلال می کرد راننده خودکار نمی تواند فعال باشد، زیرا راننده خودکار تسلا کار نمی کند مگر اینکه راننده ای در صندلی راننده باشد. اگر هم این چهره را می شناسید پس حتما این مقاله را مطالعه کنید زیرا اطلاعات بیشتری به شما اضافه خواهد شد و ایلان ماسک را بهتر خواهید شناخت. من فکر میکنم این بهترین توصیه است: به طور مداوم در مورد چگونگی انجام بهتر کارها فکر کنید و خود را زیر سؤال ببرید.

ایلان ماسک 50 ساله تنها یک سال زمان نیاز داشت تا خود را از رتبه 50 مین فرد ثروتمند به رتبه اول برساند! اکنون میدانیم که بر اساس مفاد حکم دادگاه در سال 2018، ایلان ماسک متعهد شده تا به اظهارات عمومی خود پایبند باشد. یک فیلم از ماه سپتامبر نشان داد که مردی راننده خودکار را در پارکینگ فعال می کند، سپس از طریق یک پنجره به بیرون می ورد. در توییتی، ایلان ماسک فعال بودن راننده خودکار در خودرو تسلا تصادف کرده در تگزاس را رد کرد. ایلان ریو ماسک مهندس، طراح صنعتی، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی و جزو 10 شخصیت تأثیرگذار در فناوری است. اکنون فرد شاکی خواهان روشن شدن این موضوع است که آیا برای انجام یک نظرسنجی بیموقع جهت فروش 10 درصد از سهام تسلا توسط ایلان ماسک، موافقت سرمایهگذاران در نظر گرفته شده است یا خیر.

هنوز مشخص نیست که آیا خودرو در زمان بروز حادثه روی حالت رانندگی خودکار قرار داشته است یا خیر. کمیسیون بورس و اوراق بهادار از اظهارنظر در مورد این که آیا چنین کاری نقض توافقنامهی موردنظر است، خودداری کرد. داستان این کتاب از آنجا شروع میشود که در زمان جنگ هواپیمایی که حامل گروهی از پسران انگلیسی ۶ تا ۱۲ ساله است، در یک جزیرهی متروک در اقیانوس آرام سقوط میکند. پدرش یک قطبنمای مغناطیسی به او میدهد و هنگامی که انیشتین در رختخواب با آن بازی میکند، غافلگیر از این واقعیت میشود که این نیرو بر اساس نیروهایی حرکت میکند که او با چشم خود نمیتواند آنها را ببیند.

ماسک ضمن تکرار این نکته که «اساساً، بیت کوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست»، به صحبت در مورد دوج کوین (DOGE) پرداخت. زمانیکه ایلان ماسک درگاه پرداخت دوج کوین شرکت خودروسازی تسلا را فعال کرد و با این اقدام وی، برای نخستین بار، امکان خریداری خودروهای دست دوم تسلا با استفاده از دوج کوین میسر شد. با این حال، نسخه فعلی “بتا” FSD هنوز به نظارت فعال راننده احتیاج دارد. این گمانه زنی ها مبنی بر آن است که تصادف مرگبار تسلا در منطقه هوستون در روز شنبه، ممکن است هنگام فعال بودن سیستم نرم افزاری کمک راننده خودکار تسلا رخ داده باشد.

در ابتدا باید بدانید که مخفف full self-driving یا رانندگی خودکار کامل است. جالب است بدانید موضوع بازی در مورد افرادی بود که میخواستند کشتی های فضایی دشمنانشان را ساقط کنند. اسپیس ایکس توسعه دهنده و تولیدکننده وسایل نقلیه فضایی با تمرکز بر پیشرفت فناوری موشکی است. Zip2 یک شرکت نرم افزار وب بود که به روزنامهها کمک میکرد راهنمای شهری آنلاین خود را توسعه دهند. شرکتی که در سال 2003 تأسیس شد و به تولید اتومبیلهای برقی باقیمت مناسب و بازار انبوه و همچنین محصولات باتری و پنل های خورشیدی معروف هست. تولید تسلا مدل اس در سال 2012 آغاز شده است. مدیرعامل شرکت تسلا ایلان ماسک،روز جمعه در توییتر نوشته ای منتشر کرد که به نظر او قیمت سهام این شرکت بسیار بالا است و بعد از انتشار این توییت، ارزش سهام این شرکت به شدت سقوط کرده و این کار احتمالا نقض توافق با کمیسیون یورس و اوراق بهادار ایالات متحده محسوب میشود که سال گذشته ایلان ماسک آن را امضا کرد.

زمان ارائهٔ مدل اس، ماسک قاطعانه اعلام کرد که در 20 سال آینده بیش از نیمی از خودروهای تولیدی، از نوع الکتریکی خواهند بود. ایلان ماسک از حامیان چنین اقدامات آرمانی بود. ایلان ماسک در سال 2016 رابطه کوتاهی با آمبر هرد برقرار کرد. ایلان ماسک در سال 1971 در آفریقا جنوبی متولد شده است. ماسک ۱۰ ساله بود که پدر و مادر او از یکدیگر جدا شدند و ایلان اغلب اوقات را با پدرش در آفریقای جنوبی زندگی میکرد. پدر او، اِرول ماسک متولد آفریقای جنوبی و بزرگ شدهٔ انگلیس، مهندس و مادر کانادایی انگلیسی او به نام مِی ماسک مدل بود. ایلان ماسک به مدت دو سال در انتاریو درگیر تحصیل بود و بعد از آن، در پایان در سال ۱۹۹۲ رؤیای خود را به حقیقت تبدیل و به ایالات متحده انتقال پیدا کرد؛ در واقع بعد از اخذ بورس تحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا توانست زندگی خود را در ایالات متحده آغاز کند.

بالاخره در سال ۲۰۰۴ با سرمایه گذاری در این استارت آپ و با سهم شخصی ۷۰ میلیون دلاری خود در این پروژه شریک شد. اظهار نظر ماسک درباره ارزش سهام تسلا در توئیتر سبب شده یکی از سرمایه گذاران این شرکت از وی و هیات مدیره شکایت کند. ایلان ماسک طرح و سرمایه اولیه تاسیس یک شرکتِ ارائهدهنده خدمات مرتبط با انرژی خورشیدی را در اختیار پسرعموهایش قرار داد تا آنها در سال ۲۰۰۶ شرکت سولارسیتی را تاسیس کنند. ایلان ماسک به مدت دو سال در انتاریو مشغول تحصیل بود و پس از آن، در نهایت در سال ۱۹۹۲ رویای خود را به واقعیت تبدیل و به ایالات متحده نقل مکان کرد؛ در واقع پس از دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا توانست زندگی خود را در ایالات متحده آغاز کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ارز دیجیتال، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، توییت جدیدی را درباره میمِ دوج ( تصویر معروف سگ شبا اینو) منتشر کرده است. در نهایت ماسک در سال 2007 مک لارن F1 خود را به فروش میرساند. قیمت سهام به صورت نجومی رشد کرد؛ در طول سال گذشته، سهام این کمپانی بیش از 9 برابر افزایش یافته است. مرد آهنی ۲ تنها فیلمی نیست که ایلان ماسک در آن حضور یافته است.

ایلان ماسک حلقه گمشده نبوغ را یافته است! با اینحال بدیهی است که اظهارات ایلان ماسک برای تمامی مالکان خودروهای تسلا قانع کننده نیست. 2022 شروعی پرچالش را برای سهام شرکت تسلا و ثروتمندترین فرد جهان، ایلان ماسک رقم زد؛ با اینحال او چندان نگران بهنظر نمیرسد! کارآفرین اهل آفریقای جنوبی است که اسم شرکت هایی که این فرد تاسیس کرده است را حداقل برای یک بار شنیده یا دیده اید. وی بنیان گذار شرکت هایی همچون تسلا موتورز، پی پال (که اکنون به ای بی تعلق دارد) و اسپیس ایکس است. بنابراین به جای آن که هر روز خود را بدون فکر و برنامهریزی آغاز کنید، با برنامهریزی و زمانبندی در کارهای خود میتوانید مطمئن شوید که تمام کارها به موقع انجام میگیرند.

  • ارزش خالص: ۴۲٫۲ میلیارد دلار
  • رئیس ناشران جامعه
  • ارزش خالص دارایی: 120.8 میلیارد دلار
  • Adam J. Tonge (@ajtonge40) 2 فوریه 2022
  • متولد: ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵
  • سن: ۶۲ ساله
  • ریسک های تهدیدکننده معاملات بورس تا پایان سال ۱۴۰۰

در سن ۱۲ سالگی با فروش بازی کامپیوتری Blastar که به تنهایی آن را طراحی کرده بود، ۵۰۰ دلار به دست آورد بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان ماسک تصمیم گرفت که بدون حمایت خانواده به آمریکا مهاجرت کرده و خانه را ترک کند. اینها در حالی است که سقوط سهام تسلا در همان چند ساعت نیز بر میزان مالیات شرکتش در سال جاری و آینده تاثیر گذاشته و در نهایت او به صاحبان کسب و کار خود سود رسانده است. ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا و ثروتمندترین فرد جهان از سوی مجله تایم به عنوان “شخص سال” ۲۰۲۱ انتخاب شده است؛ ماسک طی مصاحبه ای با این مجله که روز دوشنبه منتشر شد، در مورد ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC) و دوج کوین (DOGE) صحبت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید